کد خبر: 963483 A

برای اولین بار در کشور؛

برای اولین بار در سطح کشور و با مشارکت پلیس راهور خراسان رضوی، شهرداری منطقه ده، سازمان اجتماعی فرهنگی و فرهنگسرای خانواده، طرح ترافیک یار محله در تقاطع بولوار اندیشه و شاهد مشهد اجرا شد.

به گزارش ایلنا از مشهد، سرهنگ حمیدرضا دهنوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان ‌رضوی در این خصوص گفت: "ترافیک‌یار محله" به عنوان طرحی جدید در کشور با مشارکت شهروندان مشهدی در این کلانشهر به اجرا گذاشته شده است.

وی ادامه داد: یک فرد معتمد از هر محله شهر به عنوان "ترافیک‌یار" همان محدوده در این چارچوب توسط شورای اجتماعی محلات انتخاب شده تا با کمک این شورا مشکلات ترافیکی ساکنان محله به صورت مستقیم به پلیس راهنمایی و رانندگی منعکس شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان ‌رضوی گفت: اجرای آزمایشی "طرح ترافیک‌یار محله" به صورت آزمایشی در محدوده شهری تحت مدیریت شهرداری منطقه ۱۰ مشهد که دارای ۱۲ محله بوده و ۱۲ ترافیک‌یار دارد صورت می‌گیرد.

احمد حافظ شهردار منطقه ۱۰ مشهد مقدس نیز گفت: انتخاب این منطقه به عنوان منطقه پایلوت اجرای طرح ترافیک یاران محله، اتفاق بسیار خوبی است و از تمامی ظرفیت‌های موجود در راستای اجر ای بهتر این طرح استفاده می کنیم.

شهردار منطقه ده درخصوص نحوه انتخاب ترافیک یاران محله، تصریح کرد: خوشبختانه شورای اجتماعی محلات این منطقه که از فعال ترین شوراهای محلات هستند در این مورد با منطقه مشارکت داشته و از 24 ترافیک یار انتخاب شده،22 نفر عضو شورای اجتماعی محلات بوده و 2 نفر نیز از معتمدین منطقه هستند.

پلیس راهور خراسان رضوی شهرداری مشهد طرح ترافیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر