کد خبر: 963424 A

جانشین فرمانده انتظامی استان خبر داد:

جانشین فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی با اشاره به کشفیات مهم طی ۱۵ روز گذشته در استان، گفت: سال گذشته شاهد کشف یک و نیم تن انواع مواد مخدر بودیم، در سال جاری نیز با استفاده از تمامی ظرفیت پلیس، میزان کشفیات مواد مخدر به بیش از دو تن رسیده است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از تبریز، سردار محمدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پلیس مواد مخدر آذربایجان شرقی همواره در راستای مقابله و مبارزه با سودا گران مرگ و مواد مخدر تلاش می‌کند، گفت: طی پنج ماه سال جاری، طبق تلاش‌های مضاعف پلیس مواد مخدر استان شاهد افزایش ۴۹ درصدی کشف مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

وی افزود: طبق همکاری و هماهنگی پلیس استان و سایر استان‌ها شاهد کشف ۵۰۰ کیلوگرم از انواع مواد مخدر از جمله مورفین، شیشه، تریاک و حشیش در استان بوده‌ایم.

وی با بیان این‌که طی هفته‌ی گذشته، ۷۵ کیلوگرم مورفین توسط پلیس مواد مخدر که در خودروی سمند جاسازی شده بود، در شهرستان چاراویماق کشف شد، بیان کرد: پلیس مواد مخدر استان در راستای تامین امنیت و آرامش مردم با تمام قوا با سوداگران مرگ مقابله می‌کند.

جانشین فرمانده انتظامی استان در رابطه با مقابله و مبارزه با معتادین متجاهر استان، گفت: با توجه به شیوع کرونا، پلیس با همکاری شورای مبارزه با مواد مخدر و مرکز ماده ۱۶ استان، همچنان به فعالیت خود در زمینه‌ی‌ جمع آوری معتادان متجاهر ادامه می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه وجود مواد مخدر در کشور حربه‌ی دشمن است، گفت: طی سال جاری ۷۳ نفر قاچاقچی و ۲۱۸۰ نفر توزیع کننده‌ی خرد مواد مخدر توسط پلیس در استان دستگیر شده است.

سردار محمدی ادامه داد: همچنین طی ۱۵ روز شش نفر قاچاق‌چی مواد مخدر دستگیر شده و ۶۸۲ طرح در رابطه با مواد مخدر در سطح استان اجرا شده است.

وی با اشاره به جاسازی مواد مخدر در هندوانه، گفت: اخیرا در استان ۸۰ کیلوگرم مواد مخدر که در داخل هندوانه جاسازی شده بود، توسط پلیس مواد مخدر کشف شد.

وی افزود: اکثر قاچاقچیان، مواد مخدر را در داخل خودروها، شیشه‌های نوشابه و میوجات جاسازی می‌کنند.

آذربایجان شرقی فرمانده انتظامی فرمانده انتظامی استان مواد مخدر نوشابه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر