کد خبر: 963266 A

در جلسه ستاد کرونا و شورای آموزش و پرورش زنجان مطرح شد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: تصمیم تعطیلی مدارس بر اساس تصمیم ستاد کرونای ملی مکانیزم کارآیی نیست وجامعه در زمینه بازگشایی مدارس نگران است.

به گزارش ایلنا از زنجان، پرویز قرلباش، در جلسه مشترک ستاد کرونای استان زنجان و شورای آموزش و پرورش، اظهار داشت: به نظر می‌رسد تصمیم تعطیلی مدارس بر اساس تصمیم ستاد کرونای ملی مکانیزم کارآیی نیست چرا که ما برای تعطیلی مدارس نیازمند تصمیم‌گیری سریع در این زمینه هستیم.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان، با اشاره به مثبت بودن تست کرونای برخی دانش‌آموزان در استان زنجان در دو ماه گذشته، افزود: گردش ویروس همچنان در استان وجود دارد و این موجب نگرانی می‌شود.

وی ادامه داد: تجمعات ماه محرم، سفرهای غیرضروری و در پیش بودن پاییز نگرانی‌های ما را در خصوص بیماری کرونا افزایش داده است چرا که در این دستورالعمل‌ها به وضعیت استان که در اوج انتشار قرار دارد، توجه نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان ادامه داد: در این دستورالعمل‌ها ضمانتی برای اجرا از تهیه و توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده دیده نمی‌شود مگر اینکه به این موارد توجه ویژه شود.

قزلباش با بیان اینکه در صورت پیش‌بینی‌های لازم می‌توان از مشکلات جلوگیری کرد، افزود: وضعیت شهر زنجان با خدابنده و ماهنشان یکی نبوده و زیرساخت‌ها و ظرفیت‌ها نیز متفاوت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان /کرونا ویروس/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر