کد خبر: 963160 A

استاندار کرمانشاه:

استاندار کرمانشاه در آیین بازگشایی مدارس استان گفت :دانش آموزان سرمایه های اصلی و آینده سازان استان هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ،هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه صبح امروز ( شنبه ۱۵ شهریور)  با حضور در دبیرستان استعدادهای درخشان‌ فرزانگان و شرکت در آیین بازگشایی مدارس استان، زنگ آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را نواخت.

استاندار کرمانشاه در این مراسم که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی و به گونه‌ای متفاوت برگزار شد؛ اظهار داشت: دانش آموزان سرمایه های اصلی و آینده سازان استان هستند.

وی ضمن تشکر از همراهی خانواده برای رعایت توصیه های بهداشتی افزود: شیوه رفتار و عملکرد مسئولان باید به گونه ای باشد که به خانواده ها اطمینان خاطر بدهد که دانش آموزان در محیطی امن و ایمن آموزش می بینند.

نماینده عالی دولت در استان به ناشناخته بودن رفتار ویروس کرونا در سطح جهان اشاره کرد و بیان داشت: این بیماری خسارت بسیار زیادی را در حوزه های مختلف ایجاد کرده و روش های گوناگونی برای مدیریت و مهار کرونا در جهان استفاده شده است اما همگان به این نتیجه رسیده است که باید به رغم محدودیت ها و سختی ها در کنار کرونا زندگی کرد، هرچند بسیار سخت است.

بازوند تصریح کرد: در کشور ما با رعایت پروتکل های بهداشتی حوزه های اقتصادی و فرهنگی فعال هستند و باید بتوان در حوزه آموزش نیز فعالیت ها را انجام داد.

استاندار کرمانشاه با تأکید بر این مهم که حضور دانش آموزان اجباری نیست، خاطرنشان ساخت: نظام آموزشی هم همراه با کرونا فعالیت ها را ادامه می دهد ولی اجباری بر حضور دانش آموزان نیست و شبکه شاد و تلویزیون به عنوان جایگزین  پیش بینی شده است.

وی افزود: رفتار کرونا قابل پیش بینی نیست؛ اما راهکار اصلی مبارزه با کرونا شیوه رفتار ما و اهتمام در رعایت توصیه های بهداشتی است.

بازوند از مدیرکل آموزش و پرورش استان به عنوان فردی پرتلاش و موفق نام برد و مجموعه معاونین و کارکنان و مدیران و  معلمان عزیز استان نیز تشکر کرد و گفت: این دانش آموزان در دست شما امانت هستند و باید اولویت اول در سال تحصیلی جدید سلامت این عزیزان در کنار فرآیند آموزش باشد.

استاندار کرمانشاه از نقش نظارتی خانواده ها سخن گفت و افزود: خانواده ها محیط را ارزیابی و‌ پایش کنند و با اختیار می توانند فرزندان را به مدرسه بفرستند.

وی در ادامه گفت: با رعایت پروتکل های بهداشتی سال جدید تحصیلی را آغاز می کنیم و امیدواریم با مشارکت مردم بیماری کرونا مدیریت و مهار شود.

 

استان کرمانشاه سلامت دانش اموزان اغازسال تحصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر