کد خبر: 963118 A

در راه خدمت رسانی به بیماران کرونایی؛

پنجمین پزشک مدافع سلامت در آذربایجان شرقی و نخستین شهید مدافع سلامت مراغه بر اثر ابتلا به کرونا به شهادت رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مراغه،دکتر یوسف رهبری متخصص بیهوشی دانشکده علوم پزشکی مراغه و از اعضای بخش بیماران کرونایی بیمارستان‌های مراغه به علت ابتلا به ویروس کرونا به عنوان نخستین شهید مدافع سلامت شهرستان عصر دیروز آسمانی شد.

او متولد سال ۱۳۴۵ در مراغه و از رزمندگان و ایثارگران دوران هشت سال دفاع مقدس بود.

 

یوسف رهبری

 این شهید مدافع سلامت از زمان شیوع بیماری کرونا،  ۲ بار به این بیماری مبتلا شد که در بار دوم ابتلا،  ۱۱ روز در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امیرالمومنین(ع) مراغه بستری و با وخامت شرایط جسمی یازدهم شهریور ماه به تبریز منتقل شد و عصر روزگذشته به دلیل ابتلا به کرونا دار فانی را وداع گفت.

پیش از این چهار پزشک و ۲ پرستار جامعه درمانی آذربایجان شرقی بر اثر ابتلا به کرونا شهید راه خدمت شده بودند.

دکتر وحید یحیوی، فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تبریز و اهل این شهر، نخستین شهید مدافع سلامت آذربایجان شرقی بود که سیزدهم فروردین امسال در بجنورد شهید شد.

همچنین دکتر میر عباس هاشمی، متخصص بیهوشی و مراقبت‌های ویژه و رئیس بیمارستان شهید مدنی شهرستان آذرشهر ۱۶ فروردین ماه امسال در راه کمک به بیماران مبتلا به کرونا، آسمانی شد.

دکتر مهران عبداللهی نامی از پزشکان تبریز، ۲۹ تیر ماه امسال به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست.

دکتر مرضیه روشندل، چهارمین شهید مدافع سلامت استان بود که فوق تخصص کودکان و نوزادان و پزشک بیمارستان امام‌ علی (ع) اداره بهداشت، امداد و درمان نزاجا در تبریز بود، که هجدهم مرداد ماه پس از چند روز مبارزه با بیماری کووید ۱۹ در راه خدمت به هموطنانش در خط مبارزه با کرونا جانش را از دست داد.

حدود دو ماه پیش نیز یکی از پرستاران بیمارستان شهید مدنی تبریز پس از ۴۰ روز تحمل بیماری، بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد و اخیرا کادر درمانی بیمارستان امام رضا ع نیز بر اثر ابتلا به این بیماری شهید شد.

 

آذربایجان شرقی پزشک خانواده خدمت رسانی سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر