کد خبر: 962957 A

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان خبر داد:

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین از بستری شدن ۳۰۸ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: ۶۴ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، پیمان نامدار روز جمعه با اعلام این خبر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۷ بیمار جدید با علایم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری شدند و متاسفانه  پنج نفر جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه با نزدیک شدن به فصل پاییز نگران شیوع ویروس کرونا هستیم، اظهار داشت: هم‌ زمان با  پایان سفرهای تابستانی، بازگشایی مدارس و احتمال شیوع ویروس آنفلوانزا با موج جدید بیماری کرونا به شدت موجب نگرانی است و می‌طلبد که شهروندان  بیش از پیش دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

نامدار با اشاره به بازگشایی مدارس تاکید کرد: دانش آموزان بیمار و یا مشکوک به کرونا از حضور در مدارس خودداری کنند  و باید دوران قرنطینه را در منزل سپری کند و در این رابطه والدین، معلمین و مراقبین سلامت باید مراقبت کنند.

این مسئول اضافه کرد: مهمترین دغدغه و نگرانی، بی‌توجهی شهروندان به رعایت فاصله اجتماعی و حضور در مراکز شلوغ و پرجمعیت است که انتظار داریم این هشدار جدی گرفته شود.

وی افزود: خطر ایجاد شرایط بحرانی همچنان وجود دارد و مردم نباید تصور کنند کرونا ضعیف و یا عادی شده است.

نامدار اضافه کرد: خودداری از سفرهای غیرضروری، استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شست‌وشوی مستمر دست‌ها با آب و صابون از جمله مواردی است که می‌تواند در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا موثر باشد.

وی یادآور شد: شهرهای قزوین، تاکستان و البرز در شرایط قرمز و شهرهای بویین زهرا و آبیک در شرایط نارنجی قرار دارند و در مجموع استان قزوین در شرایط قرمز قرار گرفته است.

بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان زهرا والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر