کد خبر: 962412 A

در هرمزگان رخ داد؛

یکی از ضاربان محیط‌بان شهید هرمزگانی پس از اینکه متوجه شده دایی‌اش را به قتل رسانده خودکشی کرد.

به گزارش ایلنا، شب گذشته طی درگیری محیط بانان با شکارچیان غیرمجاز در منطقه ارمک استان هرمزگان محیط بان حسن نژاد به ضرب گلوله مستقیم به شهادت رسید.

شهید حسن نژاد سابقه 23 سال خدمت در این حرفه پرمخاطره را داشت و دو سال به عنوان محیط بان نمونه از فداکاری های او تقدیر شده بود.

عاقبت محیط بان حسن‌نژاد به فدا شدن در راه حفاظت از محیط زیست منطقه ارمک گره خورده بود. شب گذشته دو شکارچی با ضرب گلوله مستقیم به سینه‌اش این خادم با سابقه محیط زیست را به شهادت رسانده و از منطقه متواری شدند.

فرمانده انتظامی هرمزگان: محیط‌بان محمد حسن‌نژاد، در درگیری با شکارچیان غیرمجاز به شهادت رسید. مأموران موفق شدند برادر قاتل و مالک سلاح غیرمجاز را دستگیر و مخفیگاه ضارب اصلی را نیز شناسایی کنند.

قاتل از نزدیکان محیط‌بان بوده و با رسیدن مأموران عرصه را بر خود تنگ دید و با شلیک گلوله به زندگی خود پایان می‌دهد.

تا به حال بیش از 140 محیط بان در راه دفاع از طبیعت بکر و گونه های جانوری جان خود را در مقابل شکارچیان سپر کرده اند. این یعنی 5 درصد از جمعیت سه هزار و 500 نفری محیط بانان در کل کشور. شب گذشته نیز در درگیری بین شکارچیان غیر مجاز و محیط بانان در منطقه ارمک استان هرمزگان محیط بان نمونه و با تجربه با گلوله مستقیم شکارچیان به شهادت رسید.

بسیاری از محیط بانان در تلاش برای دستگیری شکارچیان غیر مجاز هستند و دست به اسلحه شدن آخرین راه آنها برای انجام وظایف مخاطره آمیزشان است. شکارچیان اما ابایی از شلیک گلوله به سمت این خدمتگزاران محیط زیست ندارند. تا به حال 142 محیط بان به شهادت رسیدند و بیش از 170 نفر از آن ها به علت اصابت تیر جانباز شده اند و این قصه تلخ همچنان ادامه دارد.

سرهنگ جمشید محبت خانی افزود: شب گذشته(سه‌شنبه) طی درگیری که بین محیط‌بان حسن‌نژاد با شکارچیان در منطقه ارمک در استان هرمزگان به وجود آمد، دو شکارچی به ضرب گلوله مستقیم به سینه محیطبان حسن نژاد، او را شهید کردند و از منطقه متواری شدند.

وی اظهارداشت: یکی از این ضاربان، بلافاصله دستگیر و شکارچی دیگر نیز شناسایی اما متواری شد که خبر رسید این فرد با اسلحه خودکشی کرده است.

 وی گفت: ضاربی که خودکشی کرده خواهرزاده محیط بان شهید بوده اما در زمان درگیری نمی دانسته که محیط بان دایی اوست اما وقتی متوجه شد که دایی خود را کشته اقدام به خودکشی کرده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با اشاره به قانون حمایت از محیطبانان تاکید کرد: سازمان محیط زیست با جدیت و طبق مقررات نیروهای مسلح، پیگیری حقوق مادی و معنوی برای خانواده آن شهید خواهد بود و شهید محسوب شدن این محیط بان دیگر مانند قبل زمان بر نخواهد بود.

محیط بان شهید حسن نژاد با ۲۳ سال سابقه درخشان، از سرمایه های سازمان محیط زیست محسوب می‌شد که در این سال ها در برابر شکارچیان ایستاد و دو سال هم به عنوان محیط بان نمونه انتخاب شد.

خودکشی طبیعت قتل هرمزگان محیط بان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر