کد خبر: 962386 A

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه خبرداد:

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت : آتش‌سوزی مراتع قلاگاه شیخان در بخش نوسود شهرستان پاوه با ایجاد آتش‌بر اطفا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه؛ ان‌شاءالله کولانی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت : حوالی ساعت ۱۱ دیروز حریقی در جنگل‌های کشور عراق به وقوع پیوست که حدود ساعت ۱۵ به مراتع قلاگاه شیخان در بخش نوسود شهرستان پاوه سرایت کرد.

وی گفت : منطقه شیخان منطقه صفر مرزی آلوده به مین است که از نظر توپوگرافی هم بسیار صعب‌العبور است با این وجود تمامی نیرو‌های یگان حفاظت و تجهیزات در منطقه مستقر شدند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه افزود: به دلیل شرایط ذکر شده امکان خاموش کردن آتش به صورت مستقیم با استفاده از امکانات موجود نبود به همین دلیل در منطقه‌ای آتش‌بری ایجاد کردیم تا از سرایت بیشتر آتش جلوگیری کنیم.

وی افزود: آتش‌سوزی با تلاش کارکنان منابع طبیعی شهرستان پاوه، نیرو‌های حفاظتی و دیده‌بانان و همچنین با حضور نیرو‌های نظامی منطقه در نطقه آتش‌سوزی ساعت ۱۹ عصر همان روز اطفا شد.

وی در خصوص برآورد خسارت، گفت: چون منطقه آلوده به مین است امکان برآورد مستقیم آن فعلا نیست، ولی با توجه به گزارشات واصله خسارت وارده چندان زیاد نیست .

 

اتش سوزی صفر مرزی شهرستان نوسود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر