کد خبر: 962143 A

در تهران رخ داد؛

زنی که همسر سابقش را به طرز فجیعی کشت و قصد انتقال اعضای بدن قربانی به حاشیه تهران را داشت در دادگاه محاکمه شد.

به گزارش ایلنا، عصر هفتم اردیبهشت ماه سال ۹۶ راننده یک تاکسی در حالی که هراسان بود با پلیس تماس گرفت و از جنایتی فجیع خبر داد.

وی گفت: ساعتی قبل زن جوانی را از خیابان ششم نیروی هوایی سوار ماشین کردم تا به حاشیه تهران ببرم اما به محض اینکه او از ماشین پیاده شد با صحنه وحشتناکی روبه رو شدم. زن جوان بسته مشکوکی که پتو پیچ بود را حمل می‌کرد اما موقع پیاده شدن اما از ماشین پیکر مثله شده یک مرد از داخل پتو بیرون افتاد.

با این تماس مأموران پلیس به آدرس مورد نظر رفتند و زن 45 ساله به نام مریم را بازداشت کردند. این زن همان جا به قتل شوهر سابقش به نام اردشیر اعتراف کرد .

مریم در بازجویی‌ها گفت: من و همسرم ۲۲ سال قبل با هم ازدواج کردیم اما شوهرم معتاد بود. ما صاحب یک دختر بودیم اما چون از بدرفتاری های او خسته شده بودم از اردشیر جدا شدم. دخترم با پدرش زندگی می‌کرد و من گاهی اوقات به ملاقات دخترم می‌رفتم. مدتی بود دختر ۲۰ ساله ام به شدت بی تابی می کرد و از من می‌خواست تا بار دیگر با پدرش ازدواج کنم و به خانه آنها بازگردم. اما چون می دانستم شوهرم مرد بدخلقی است قبول نکردم.

وی ادامه داد: پس از مدتی چون دیگر تحمل دیدن ناراحتی دخترم را نداشتم به او قول دادم یک روز درمیان به خانه آنها بروم و کنارش باشم و در کارهای خانه به او کمک کنم. من آخرین بار به خانه همسر سابقم رفتم اما دخترم در خانه نبود. یک بار دیگر شوهرم شروع به بحث کرد و با من درگیر شد. من که به یاد خاطره های تلخ گذشته افتاده بودم کنترل اعصابم را از دست دادم و با قندشکن از پشت سر به او حمله کردم و چند ضربه به سرش زدم. سپس با چاقو او را کشتم. من بلافاصله پشیمان شدم و ساعت ها گریه کردم اما از ترسم تصمیم گرفتم جسد را به بیرون از خانه انتقال دهم. من با چاقو سر همسرم را از بدنش جدا کردم. یک پا و دست او را نیز قطع کردم اما نتوانستم سایر قسمت های بدنش را مثله کنم. من جسد را لای پتو پیچیدم و سپس تاکسی گرفتم. می خواستم جسد را در حاشیه تهران رها کنم اما هنگام پیاده شدن از ماشین جسد مثل شده از داخل پتو بیرون افتاد و رسوا شدم.

به دنبال اعتراف های تکان دهنده این زن و بازسازی صحنه جرم ، پدر و مادر قربانی و دختر وی درخواست قصاص را مطرح کردند.

در این میان مریم برای بررسی سلامت روانی به کمیسیون سه نفره پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان پس از معاینات بالینی در گزارشی اعلام کردند وی جنون دارد و از اختلال شدید روانی رنج می برد . او هنگام ارتکاب جرم مسئول رفتار خود نبوده است.

اما اولیای دم به این اظهار نظر اعتراض کردند. به این ترتیب مریم به کمیسیون ۵ نفره پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان این بار نیز وی را مجنون معرفی کردند. اولیای دم بار دیگر به این اظهارنظر اعتراض کردند و مریم به کمیسیون هفت نفره پزشکی قانونی معرفی شد. کارشناسان این بار اعلام کردند وی از نظر روانی سالم است و در هنگام وقوع جرم مسئول رفتار خود بوده و افسردگی وی به خاطر حالات ناشی از وقوع قتل رخ داده است .

این بار وکیل مریم به این اظهارنظر اعتراض کرد و مریم برای آخرین بار به کمیسیون ۹ نفره پزشکی قانونی معرفی شد. کارشناسان پس از بررسی های تکمیلی سلامت روان مریم را تایید کردند و گفتند وی از سلامت روان برخوردار است و و هنگام وقوع جنایت جنون نداشته است.

با این اظهار نظر پرونده برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و متهم دیروز پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه اولیای دم از جمله دختر قربانی درخواست قصاص را مطرح کرد.

سپس زن جوان به دفاع پرداخت و قتل همسرش را قبول کرد اما قبل از اینکه این زن به تشریح جزییات قتل بپردازد وکیل وی گفت: تحقیقات درباره این پرونده تکمیل نشده و حتی بازسازی صحنه جرم نیز صورت نگرفته است. از این رو تقاضا دارم تا تحقیقات در این باره تکمیل شود.

قضات دادگاه ایراد این وکیل را پذیرفتند و پرونده را برای تکمیل تحقیقات به دادسرا برگرداندند. قرار شد با تکمیل تحقیقات مریم بار دیگر از خود دفاع کند.

پدر و مادر تاکسی قتل گریه جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر