کد خبر: 962114 A

مدیر مخابرات منطقه یزد:

مدیر مخابرات منطقه یزد گفت: به منظور ارتقاء کیفیت ارتباطات مخابراتی و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات در روستاها، ۱۱۶ روستای شهرستان‌های مهریز و تفت در استان یزد از مزایای خدمات فیبر نوری بهره‌مند شدند.

به گزارش ایلنا، محمدرضا زارع ضمن اعلام این خبر، تصریح کرد: در فاز اول طرح فیبر نوری روستایی استان یزد، در مسیر ۱۲۸ کیلومتری حدفاصل روستاهای تنگ‌چنار، نیر، بنادک دیزه و بیداخوید، پهنای باند مورد نظر ساکنان تامین شد.

وی اظهار کرد: طرح توسعه فیبر روستایی از جمله طرح‌های توسعه خدمات عمومی و الزامی روستایی USO است که مشتمل بر سه فاز بوده و با اجرای کامل آن زیرساخت ارتباطات روستایی بهبود می‌یابد و هزینه اجرای این طرح از سوی شرکت مخابرات ایران در تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد شد، تامین می‌شود.

زارع در پایان خاطرنشان کرد: با همکاری وزارت ارتباطات و اطلاعات، تمام اپراتورهای همراه در مسیرهای مذکور می‌توانند از خدمات پهنای باند این طرح در حد مطلوب استفاده کنند.

با بهره‌برداری از فیبرنوری روستایی در بیداخوید شهرستان تفت، استان یزد نخستین استان پیشرو در اتمام فاز یک طرح فیبر نوری روستایی در سطح کشور شد.

شرکت مخابرات فیبر نوری مخابرات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر