کد خبر: 962097 A

مدیرکل بهزیستی قزوین:

۱۵ مرکز در قالب اورژانس اجتماعی، پایگاه‌های خدمات اجتماعی و مراکز حمایتی و آموزشی کودک و خانواده در دولت یازدهم و دوازدهم با هدف کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان قزوین راه‌اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیرکل بهزیستی قزوین با اعلام این خبر اظهار داشت: در هفت سال گذشته هشت پایگاه اورژانس اجتماعی در استان قزوین ایجاد شده است.

علیرضا وارثی با اشاره به مداخله موثر کارشناسان اورژانس اجتماعی در بحران های فردی و خانوادگی و تلاش آنها برای کاهش تنش و صدمات‌احتمالی در میان افراد آسیب‌دیده اجتماعی، افزود:شهروندان آسیب‌دیده اجتماعی و یا در معرض آسیب با تماس از خط ۱۲۳ می‌توانند از خدمات اورژانس اجتماعی بهره‌مند شوند.

این مسئول گفت: مرکز مداخله در بحران اورژانس اجتماعی در شهرهای مختلف استان قزوین دارای هشت مرکز سرپایی و یک مرکز نگهداری است.

وی، راه اندازی مراکز خدمات اجتماعی را از دیگر اقدامات سازمان بهزیستی برای کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی عنوان کرد و گفت: طی سال‌های اخیر پنج پایگاه خدمات اجتماعی در مناطق حاشیه نشین شهرهای بزرگ استان شامل قزوین، تاکستان، الوند، مهرگان و اقبالیه ایجاد شده است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین یادآور شد: ۲ مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده نیز با هدف کاهش آسیب‌های ناشی از فعالیت کودکان کار در قزوین و تاکستان راه اندازی شده و در حال خدمت هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: مراکز یاد شده نقش مهمی در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و مداخله موثر برای کاهش عوارض و صدمات به افراد آسیب دیده دارند.

آسیب های اجتماعی استان قزوین بهزیستی خانواده کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر