کد خبر: 962055 A

ایلنا از سیستان وبلوچستان خبر می‌دهد؛

دهیار روستای هدار در استان سیستان وبلوچستان گفت: با گذشت 16 سال از سیل ویرانگر این روستا ساخت منازل سیل زده اهالی همچنان در بلاتکلفی مانده اند.

مولا داد مولا در گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا در این‌باره گفت: سال 83 سیل ویرانگری در روستای هدار اتفاق افتاد و منازل 107 خانوار این روستابه طور کامل تخریب شد.

وی افزود: بنیاد مسکن استان طی بازدیدی که از این روستا به عمل آورد با دادن مقداری تسهیلات به اهالی روستا کار ساخت و ساز منازل را به پیمانکار سپرد.اما پیمانکار کار  را نیمه کاره رها کرد و رفت. اکنون با گذشت 16 سال هنوز اهالی این روستا برای تحویل گرفتن منازل شان بلاتکلیف مانده اند.

هدار2

دهیار روستای هدار ادامه داد: بارها از اداره مسکن استان و شهرستان پیگیری کرده‌ایم اما به نتیجه مطلوبی نرسیدیم. چندی پیش مسئول اداره مسکن شهرستان گفت اهال روستا با تشکیل پرونده و با دریافت تسهیلات 7 الی 8 میلیون تومانی بلاعوض برای ساختن خانه‌های شان اقدام کنند اما مصالح ساختمانی و هزینه دستمزد کارگر به شدت گران شده و با این مبلغ نمی‌توانیم خانه‌هایمان را تکمیل کنیم.

مولا عنوان کرد: برای تسهیلات قبلی که به اهالی پرداخت شده از یارانه‌شان کسر می‌شود. بیشتر افراد  روستا در یک اتاق گلی با سقفی از شاخ و برگ درختان که خودشان ساخته‌اند زندگی می‌کنند. برخی نیز در خانه اقوام و نزدیکانشان هستند.

سیل مسکن یارانه روستا بنیاد مسکن استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر