کد خبر: 962039 A

فرماندار زنجان خبرداد:

فرماندار زنجان با بیان اینکه استان هنوز به مرحله پیک ویروس کرونا نرسیده است، گفت: زنجان با کمبود تخت ICU مواجه است.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان، رضا عسگری در جلسه تشکل‌های مردم نهاد و سمن ها اظهار داشت: ما شاهد تلاش تشکل‌های مردم نهاد در 6 ماه گذشته در جهت مبارزه با ویروس کرونا در کنار سازمان‌های دیگر بودیم. 

فرماندار زنجان، افزود: اگر حضور به موقع پویش‌های مردم نهاد در روزهای اولیه کرونا نبود شرایط بسیار سخت‌تر بود زیرا با تلاش این تشکل‌ها بود که استان زنجان به مرحله پیک ویروس کرونا نرسیده است.

عسگری، با اشاره به روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا و آماده سازی نقاهتگاه‌ها بیان کرد: طبق فراخوان داده شده و با کمک تشکل‌ها و سمن‌ها در کمتر از سه هفته نزدیک به 160 تخت بیمارستانی از منازل جمع آوری و به بیمارستان آیت‌الله موسوی تحویل داده شد.

وی افزود: توانستیم با کمک سمن‌ها یک هزار و 400 تخت در محیط نقاهتگاهی تجهیز و آماده کنیم که مدیریت این مجموعه نیز به عهد خود تشکل‌ها و دانشگاه علوم پزشکی است که بخشی از آن در حال استفاده است.

عسگری با اشاره به ترس و وحشت روزهای اولیه از ویروس کرونا و بی‌تفاوتی امروز مردم که سبب شیوع موج دوم ویروس کرونا شد اشاره و تاکید کرد: پیدا شدن واکسن زمان‌بر خواهد بود پس چاره‌ای نیست جز اینکه سبک زندگی خود را تغییر دهیم و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

وی به نقش سازمان‌های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: این سازمان‌ها ظرفیت بسیار بالایی در آموزش مردم جهت پیشگیری از ویروس کرونا دارند و نقش پر رنگ‌تری در جامعه دارند.

فرماندار زنجان با اشاره به کمبود تجهیزات بیمارستانی استان زنجان گفت: بیمارستان‌های استان زنجان ظرفیت محدودی دارند و در موج دوم ویروس کرونا روزانه شاهد مراجعه بیش از 120 نفر به بیمارستان‌ها بودیم که مجبور ‌شدیم ظرف یک هفته با اتوبوس آمبولانس بیماران را بین بیمارستان‌ها جابه‌جا کنیم.

عسگری در پایان از کمبود تخت‌های ICU در زنجان خبر داد و گفت: در این بخش نیاز به حمایت تشکل‌ها داریم که بخشی از کمک های خیران را به سمت افزایش ظرفیت‌های تخت‌های بیمارستانی سوق دهند.

اتوبوس استان زنجان بیمارستان فرماندار ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر