کد خبر: 961989 A

فرماندار بویراحمد:

فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: این شهرستان به لحاظ بیماری کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد، پس الزامی برای بازگشایی مدارس به شکل حضوری نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شاهرخ کناری در نشست پیشگیری و مقابله با بیماری کرونای این شهرستان، به موضوع بازگشایی مدارس اشاره و اظهار داشت: سه حالت بیشتر نداریم، اگر وضعیت سفید باشد، مثل سنوات گذشته بازگشایی مدارس را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد کرونا داریم. اگر وضعیت نارنجی، 50 درصد آموزش‌ها از طریق مجازی و 50 درصد نیز حضوری باشد. برای وضعیت قرمز بازگشایی مدارس نداریم.

وی افزود: طبق دستورالعمل‌ها، برای کلاس اولی‌ها به مدت یک هفته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مدارس باز می‌شود.

کُناری با بیان اینکه 40 هزار دانشجو در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می‌کنند، افزود: 70 هزار دانش آموز نیز داریم که جمعیتی بالع بر 110 دانش آموز و دانشجو در یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تحصیل خواهند کرد. لذا ما بازگشایی مدارس و دانشگاه در سطح شهرستان بویراحمد نداریم. تا برگشت شهرستان بویراحمد به وضعیت نارنجی این پیشنهاد ستاد کرونا اجرا خواهد شد.

فرماندار بویراحمد تاکید کرد: متأسفانه بعضی ادارات در بحث پیشگیری از کرونا خوب عمل نکرده‌اند. 150 کارمند ما به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی افزود: به کارمندان تذکر می‌دهیم در صورتی که پروتکل‌های بهداشتی در محیط اداری رعایت نشود، تخلف محسوب و پرونده‌ آنها به هیئت بدوی ارجاع داده می‌شود.

فرماندار بویراحمد گفت: پیشنهاد داده‌ایم که در این دو روز باقی مانده تا پایان هفته، ادارات و بانک‌ها با دو سوم نیرو فعالیت داشته باشند.

کناری با اشاره به فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای، اظهار داشت: گاهاً مشاهده می‌شود که برای دریافت بسته‌های معیشتی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای ازدحام وجود دارد که باید تدابیر بهتری اندیشیده و با تأخیر این بسته‌ها ارائه داده شود.

استان کهگیلویه و بویراحمد دانش آموز دانشجو فرماندار بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر