کد خبر: 961525 A

مدیر تعاون روستایی استان خبرداد:

کشمش تولیدی کشاورزان و صنایع تبدیلی تاکستان امسال از سوی تعاون روستایی استان قزوین به شکل توافقی خریداری می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیر تعاون روستایی استان قزوین روز سه‌شنبه در نشست هماهنگی خرید توافقی کشمش از تاکداران شهرستان تاکستان افزود: در فرایند خرید توافقی، تلاش می‌کنیم تا وضعیت بازار هم به نفع تولیدکننده و هم مصرف کننده باشد.

عباس آقاعلیخانی تصریح کرد: اتحادیه شرکت‌های تعاونی روستایی تاکستان به نمایندگی از تعاون روستایی استان قزوین موظف به خرید کشمش از تاکداران تاکستانی به صورت توافقی هستند.

این مسئول، هدف از خرید توافقی کشمش را جلوگیری از زیان تولید کنندگان و مصرف کنندگان با حذف واسطه گران عنوان کرد و افزود: تعاونی به ‌صورت مستقیم محصول را از تولیدکننده خریداری و به قیمت مناسب از طریق فروشگاهای خود با نرخ تعاونی به مصرف کنندگان عرضه می کند و در نتیجه از سوءاستفاده فرصت‌طلبان جلوگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه خرید توافقی محصولات کشاورزی یکی از اولویت‌های شبکه تعاون روستایی است، افزود: خرید توافقی گامی به سوی کنترل و تنظیم بازار و افزایش کیفیت محصولات است.

‍مدیر تعاون روستایی قزوین خاطرنشان کرد: شهرستان تاکستان بیشترین سهم تولید کشمش در استان را دارد و حدود ۷۰ درصد انگور تولیدی استان قزوین به روش‌های آفتابی و تیزابی به کشمش تبدیل می‌شود.

استان قزوین رتبه نخست تولید کشمش در کشور را به خود اختصاص داده است.

تنظیم بازار محصولات کشاورزی کشاورزان تعاون روستایی استان قزوین صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر