کد خبر: 961435 A

صبح امروز انجام شد ؛

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در ابتدای سفر چهار روزه به خوزستان، از طریق فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان وارد استان شد.

به گزارش ایلنا، رئیس مجمع نمایندگان خوزستان اظهار کرد: محمد باقر قالیباف قرار است در برنامه سفر خود به خوزستان در همه ۱۴ حوزه انتخابیه حضور پیدا کند و در هر حوزه از یک یا چند شهر و روستا بازدید کند، اما در هیچکدام از سفر‌ها دیدار مردمی نخواهد داشت و سفر‌ها صرفا کاری خواهد بود.

وی افزود: رئیس مجلس شورای اسلامی در روز اول سفر خود به خوزستان از شهرستان آبادان، خرمشهر، شادگان و ماهشهر دیدن می‌کند. در روز دوم سفر به امیدیه، بهبهان، رامهرمز، ایذه و مسجدسلیمان و روز سوم به شوشتر، اندیمشک، احمد فداله و شوش سفر می‌کند و در روز چهارم سفر خود به خوزستان در اهواز و سوسنگرد حضور می‌یابد.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تصریح کرد: از ماه اول شروع به کار مجلس از رئیس مجلس درخواست داشتیم تا به خوزستان سفر کند و ایشان به جهت دعوت مجمع نمایندگان به خوزستان سفر می‌کند و امیدواریم از ظرفیت وی در جهت پیگیری مشکلات استان و جذب امکانات استفاده کنیم.

وی افزود: از یک ماه گذشته هیات ویژه‌ای از سوی قالیباف در شهر‌های مختلف خوزستان حضور داشتند و رئیس مجلس با مطالعه و آگاهی کامل قبلی به خوزستان می‌آید.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: اولویت‌هایی که در سفر آقای قالیباف مورد بررسی قرار می‌گیرند، بحث‌های آب، فاضلاب، انتقال آب، کشاورزی و طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری است. همچنین مسایل اشتغال و صنایع استان به ویژه در حوزه نفت و فولاد بررسی خواهند شد.

حسینی ادامه داد: در این سفر بحث راه‌های اصلی و روستایی، ریلی، بنادر استان و بحث محیط زیست و حق آبه رودخانه‌ها و تالاب‌ها به صورت جدی بررسی و پیگیری خواهد شد.

فرودگاه مجلس شورای اسلامی ماهشهر آبادان آیت الله جمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر