کد خبر: 961286 A

با توجه به بحران جهانی پاندمی کووید-19، دانشگاه سمنان و انجمن زیست‌شناسی ایران، سمپوزیوم بین‌المللی رویکردهای زیستی، پزشکی و علوم پایه به کووید-19 را به صورت مجازی برگزار می کنند .

به گزارش ایلنا سمنان، مدیر گروه زیست شناسی دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت : این همایش در بازه زمانی 21-20 شهریورماه 1399  و در چارچوب بیست‌ ویکمین کنگره ملی و نهمین کنگره بین‌المللی زیست‌شناسی برگزار می‌شود .

 شمس الضحی ابوالمعالی با بیان اینکه در این سمپوزیوم، دانشمندان و محققین ملی و بین‌المللی دانش خود را در زمینه مفاهیم زیستی، پزشکی و علوم پایه مطرح در پاندمی کووید-19 به اشتراک می گذارند، افزود : پاندمی کووید-19 در دنیا و ایران ، ژنتیک ویروس سارس-کو-2  (NGS،  ژنوم کامل) ، ویروس در محیط کشت و تولید واکسن ، مکانیسم‌های فعالیت ویروس کرونا (سارس-کو-2) ، شناسایی و تشخیص  ویروس کرونا (سارس-کو-2) ،خنثی سازی و تخریب ویروس از جمله موضوعات مورد بحث در این سمپوزیوم است.

 ابوالمعالی ادامه داد : همچنین معالجه ملکولی بیماری کووید-19، داروهای شیمیایی و گیاهی علیه ویروس عامل بیماری کووید-19 و رویکردهای نظری و شبیه‌سازی مطرح در مقابله با بیماری کووید-19 از دیگر موضوعاتی است که در این سمپوزیوم درباره آنها بحث و تبادل نظر خواهد شد .

مدیر گروه زیست شناسی دانشگاه سمنان تمامی دانشمندان، محققین، اعضای هیات علمی، متخصصین و دانشجویان فعال در مراکز دولتی و خصوصی ایران و جهان که تخصص آنان می تواند بنحوی در یافتن راهکار مطلوب کنترل و درمان پاندمی کووید-19  موثر  باشد را به شرکت فعال در جلسات، بحث‌ها، کارگاه‌ها و فعالیت‌های دیگر سمپوزیوم  دعوت و اظهار امیدواری کرد :  با برگزاری این سمپوزیوم ، گام‌های موثری در راستای برطرف شدن این مسئله جهانی برداشته شود.

 برای ثبت نام در این سمپوزیوم و چگونگی ارسال و نگارش مقالات به آدرس https://biology.semnan.ac.ir/   مراجعه نمائید..

 

دانشگاه سمنان کووید 19 سمپوزیوم بین المللی رویکردهای زیستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر