کد خبر: 960711 A

حمید سعید هنرمند چیره دست هرمزگانی بامداد امروز -یکشنبه۹شهریور ماه - درگذشت.

به گزارش ایلنا، بی‌شک تمام کسانی که در بندرعباس در زمینه گیتار فعالیت دارند، او را می‌شناسد و یا حداقل نام او را شنیده‌اند. حمید سعید ۵۳ سال سن داشت و متولد محله سریگ بندرعباس بود. کار موسیقی را از کلاس سوم راهنمایی آغاز کرد و اولین سازی که شروع به یادگیری آن کرد"ارگ ملودی کای" کوچکی بود؛ ازآنجایی‌که علاقه به گیتار داشت با چوب و حلب روغن و سیم ترمز گیتاری درست می‌کند که با آن نواختن ملودی را تمرین می‌کرد تا اینکه پول‌توجیبی اندکی‌اش را  جمع کرد تا به ۱۰۰۰ تومان رسید و اولین گیتارش را که "کلاسیک اِکمونت هلندی" بود در بندرعباس خریداری کرد و اولین شعری را که با آن یاد گرفت عاشِـق بودُم بی نِگاهِ توای دِلبر بود

حمید سعید یادگیری گیتار را از ملودی شروع کرد تا اینکه به کمک آقای نفیسی نواختن آکورد را فرامی‌گیرد و پس‌از آن با مطالعه کتاب‌های خودآموز موسیقی بر دانش موسیقی‌اش می‌افزاید.

در دهه شصت با نوازندگی ارگ توسط ناصر عبداللهی و خوانندگی وی، کارش را به‌صورت گروهی ارائه می‌دهد که سعید در این گروه گیتار الکتریک می‌نواخت. از جمله سازهایی که حمید سعید نواختن آن‌ها را بلد است می‌توان از ارگ، انواع گیتار(برقی، کلاسیک، فولک، باس و ...)، جاز، ترامپت، عود، آکاردیون، ویلن و ... را نام برد.

حمید سعید در بسیاری از کارهای مرحوم زنده‌یاد ابراهیم منصفی مانند "تا تو قَدر مهِ بُدونی دیر اَبوت، از اون شُو کهِ چِشمُم وازت کهَ وا تو بودم مهِ آشنا و اَمون اَز ناموندگاری" همکاری داشته است.

پول موسیقی سعید حلب ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر