کد خبر: 960600 A

شهردار شیراز مطرح کرد:

شهردار شیراز از مردم شیراز به دلیل تاخیر در افتتاح ایستگاه مترو وکیل الرعایا به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت سفر مسئولان ملی عذرخواهی کرد و گفت: این ایستگاه زیباترین ایستگاه متروی کشور است و در خط ۲ ایستگاه های زیباتری خواهیم ساخت.

به گزارش ایلنا، حیدر اسکندرپور در مراسم آیین بهره‌برداری از پروژه ایستگاه مترو وکیل‌الرعایا افزود: در این ایستگاه با بهره گیری از معماری زندیه تلاش کردیم اعلام وفاداری این پروژه را به بافت تاریخی شیراز و بازار وکیل اعلام کنیم.

وی ادامه داد: از فضاهای ورودی این مترو می‌توان به عنوان محل نمایش تولیدات فرهنگی شهر شیراز استفاده کرد.

شهردار شیراز گفت: اجرای چنین پروژه هایی در شیراز نیازمند همکاری جمعی همه بخش های استان و شهر شیراز است.

اسکندرپور افزود: پروژه مترو با مشارکت دولت اجرا می شود که دولت روزهای سختی را می گذراند و شرایط اقتصادی کشور بسیار سخت است.

متروی شیراز

 شهردار شیراز از دولت بابت تزریق مالی به مترو شیراز به رغم تنگناهای موجود در کشور تقدیر کرد و گفت: امیدوارم بتوانیم خط ۲ مترو شیراز را تا پایان سال جاری با چهار ایستگاه به بهره برداری برسانیم.

حسن مرادی، رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز هم در ادامه این مراسم گفت:این ایستگاه بیستمین ایستگاه از خط یک مترو شیراز است. 

+ (2)

وی درباره تاخیر در ساخت این ایستگاه افزود: ایستگاه وکیل در ابتدا از برنامه ما حذف شد و دلیلش این بود که برآورد ما این بود که مسافر زیادی نداشته باشد اما بعد از مدتی برای دسترسی آسان به بافت تاریخی و بازار وکیل و همچنین اجابت درخواست اهالی، این ایستگاه در دستور کار قرار گرفت.

رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز با بیان اینکه زمان اجرای ایستگاه قابل قبول بود، بیان کرد: این بنا خردادماه سال گذشته تملک شد و از تیرماه عملیات اجرایی شروع شد و از بهمن ماه این مکان آماده بهره‌برداری بود تا اینکه امروز به نهایت رسیده است.

مرادی با بیان اینکه این ایستگاه  15 هزار مترمربع مساحت دارد و تا امروز بیش از 150 میلیارد تومان در آن هزینه شده است، عنوان کرد: این ایستگاه معماری بی‌نظیری دارد و تلاش شد تا متناسب با بافت تاریخی و در خور شان مردم شیراز باشد. 

وی با ابراز امیدواری از اینکه این ایستگاه سرآغازی برای ساخت ایستگاه‌های باکیفیت در کشور باشد، گفت: این ایستگاه یکی از زیباترین ایستگاه‌های کشور است که تقدیم مردم می‌شود.

دولت سازمان حمل و نقل شرایط اقتصادی مترو ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر