کد خبر: 960243 A

رمضانی خبر داد:

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خواف گفت: یک قلاده پلنگ در ارتفاعات دَردَوی سنگان به چوپانی حمله کرد و خوشبختانه چوپان از این حمله جان سالم به در برد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خواف، هادی رمضانی در این خصوص اظهار داشت: پس از تماس مرکز استان مبنی بر حمله پلنگ به یک چوپان، بلافاصله یک تیم امداد و نجات کوهستان به محل اعزام شده و همچنین نیروهای اورژانس و نیروی انتظامی نیز در این حادثه همکاران ما را همراهی کردند.

وی همچنین بیان کرد: با توجه به صعب العبور بودن این منطقه از بالگرد امدادی اورژانس گناباد نیز کمک خواسته شد که در کمترین زمان ممکن به محل حادثه اعزام شد، اما به دلیل شدت وزش باد و شرایط جوی به وجود آمده امکان فرود بالگرد و انتقال چوپان زخمی به بیمارستان فراهم نشد.

رئیس جمعیت هلال احمر خواف افزود: نیروهای امدادی حاضر در صحنه با تلاش زیادی پیکر چوپان زخمی را از ارتفاعات دَردَوی به پایین منتقل و توسط اورژانس به بیمارستان ۲۲ بهمن خواف اعزام شد.

بنا به گزارشات متعدد مردمی رسیده به خبرنگار ایلنا تاکنون چندین بار پلنگ در ارتفاعات سنگان خواف مشاهده شده که با توجه به اظهارات کارشناسان محیط زیست شرکت های معدنی جهت برداشت سنگ آهن با تجاوز به زیستگاه این گونه در حال انقراض باعث حمله آن به کارگران معادن و سایر اهالی محلی شده اند.

۲۲ بهمن تجاوز جمعیت هلال احمر نیروی انتظامی خواف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر