کد خبر: 960228 A

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی‌هرمزگان خبرداد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان بر پرداخت حق و حقوق کارگران هتل هرمز تاکید کرد و گفت: به مطالبات این کارگران رسیدگی شده است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، در پی انتشار خبری مبنی بر تجمع 120 نفر از کارکنان اخراج شده هتل هرمز بندرعباس در فضای مجازی خبرگزاری ایلنا استان هرمزگان، هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان از رسیدگی به مطالبات این کارگران خبر داد.

در تاریخ سوم ماه جاری تعدادی از کارکنان اخراج شده هتل هرمز بندرعباس در اعتراض به عدم دریافت حقوق،  سنوات و بیمه بیکاری در جلوی درب ورودی این هتل دست به تجمع زدند، به گفته برخی کارکنان این هتل، برخی از پرسنل نیز بالغ بر 6 ماه است که از دریافت حقوق محروم مانده اند.

به گفته پرسنل هتل هرمز بندرعباس، شیوع بیماری کرونا و عدم پذیرش مسافر باعث اخراج آنها شده است که این روند اخراج کارکنان، از اسفند ماه سال گذشته شروع شد.

هادی ابراهیمی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد و کسب و کارها افزود: بخش گردشگری در استان هرمزگان طی ماه‌های اخیر متحمل ضرر و زیان قابل توجهی شده که مجموعه های اقامتی و هتل ها  را نیز شامل شده است.

وی اظهار کرد: یکی از اولویت‌های این اداره کل، احقاق حقوق کارگران است که در خصوص اخراج کارگران هتل هرمز نیز اقداماتی از جمله بررسی درخواست بیمه بیکاری افراد متقاضی، برگزاری جلسات با مسئولان هتل در خصوص پرداخت مطالبات و رسیدگی به شکایات کارگران انجام داده است.  

ابراهیمی ادامه داد: بررسی درخواست بیمه بیکاری آن دسته از کارگران هتل هرمز که بیکار شدند توسط واحد بیمه بیکاری این اداره کل انجام و به تامین اجتماعی ارسال شده تا نسبت به پرداخت مقرری بیمه بیکاری آنها اقدام شود.

وی اضافه کرد: در خصوص رسیدگی به شکایت کارگران مبنی بر عدم پرداخت مزایای پایان کار نیز جلساتی با مسئولین این مجموعه برگزار و مصوب شد طی دو هفته مطالبات مذکور پرداخت شود.

این مقام مسئول گفت: شکایت تعدادی از کارگران این مجموعه در مراجع حل اختلاف این اداره رسیدگی و منجر به صدور رای شده است.

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، اگر تعهدات مسئولان هتل هرمز در موعد مورد توافق به انجام نرسد بلافاصله پس از قطعیت آرای صادره مراجع حل اختلاف کار، این آرا جهت اجرا به اجرای احکام دادگستری ارسال می شود.

اقتصاد حقوق کار و رفاه اجتماعی هرمزگان حقوق کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر