کد خبر: 960212 A

رئیس کل دادگستری استان قزوین خبر داد:

دادگستری استان قزوین با صدور اطلاعیه‌ای خبر داد: با دستور رئیس کل دادگستری استان از ورود افراد بدحجاب و هنجارشکن به دریاچه اوان جلوگیری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، در بازدید رئیس کل از روستای زرآباد، نمایندگان ساکن این منطقه، رسیدگی به ناهنجاری‌های موجود در محدوده دریاچه تفریحی اوان که امنیت روانی روستائیان را تحت تاثیر قرار داده است، خواستار شدند.

حجت الاسلام نورالله قدرتی با بیان اینکه به هیچ فردی اجازه تعدی جانی، مالی و روانی داده نخواهد شد، دستور فوری خطاب به رئیس حوزه قضایی الموت صادر کرد تا با کمک نیروی انتظامی، بسیج و مردم منطقه با ناهنجاری‌های اجتماعی برخورد قاطع و قانونی کنند و بسترهای وقوع معضلاتی از جمله بدحجابی، بی حجابی و فقدان پایبندی به مسائل شرعی و قانونی را مرتفع کند.

در پی دستور رئیس کل دادگستری استان قزوین از ورود افراد بد حجاب و هنجارشکن به دریاچه اوان و مناطق گردشگری الموت ممانعت به عمل خواهد آمد و به نیروی انتظامی نیز اعلام شد در ایام تعطیلات پیش‌رو منطقه را حفاظت کنند.

در این بازدید، همچنین دستور تشکیل شورای حل اختلاف منطقه با مرکزیت زرآباد در خصوص اشاعه فرهنگ صلح و سازش در منطقه که یکی دیگر از خواسته‌های ساکنان بود، صادر شد.

دریاچه زیبای اُوان در نیمه شمالی الموت، در دامنه کوه خشچال، در فاصله ۷۵ کیلومتری قزوین و در میان چهار روستای اوان، وربن، زواردشت و زرآباد شهر قزوین قرار دارد.

این دریاچه به عنوان یک اثر طبیعی در ۲۰ بهمن ۱۳۸۹ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

استان قزوین ایران بسیج حجاب دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر