کد خبر: 960180 A

حجت‌الاسلام حسنی سعدی مطرح کرد:

مدیر دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: به واسطه مثلث توسعه اقتصادی-فرهنگی، نمونه عینی همکاری بین دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و روحانیت را در خراسان رضوی شاهد هستیم.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از مشهد، حجت‌الاسلام حسنی سعدی مدیر دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به همراه حجت‌الاسلام محمدحسین ایزدی مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان با حضور در دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی با رسولیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و لبافی دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی دیدار و گفت‌وگو کرد.

علی‌اکبر لبافی، دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در ابتدای این جلسه با تشریح وظایف، ابعاد و دستاوردهای الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، اظهار کرد: در قالب این مدل توسعه‌ای، امر احیای مسئولیت‌های اجتماعی صورت گرفته است و هم‌اکنون حدود 200 «معین‌ اقتصادی فرهنگی» که 95 درصد آنها متعلق به بخش‌خصوصی‌هستند، مسئولیت توسعه و توانمندسازی استان خراسان رضوی را به شکلی داوطلبانه برعهده گرفته‌اند.

علی رسولیان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی نیز در ادامه اظهار کرد: الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، مدل اجرایی سیاست اقتصاد مقاومتی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار دارد.

وی تاکید کرد: در این مدل اقتصادی، معین‌های اقتصاد مقاومتی با مشارکت مردم و استفاده از ظرفیت‌های منطقه، امر توانمندسازی و توسعه‌ را انجام می‌دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ابراز کرد: خوشبختانه در حوزه سیاسی و فرهنگی، الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی آثار مثبتی در خراسان رضوی از خود برجای گذاشته است و ما شاهد تداوم وحدت و همکاری بین ارکان حاکمیت در این استان هستیم.

مدیر دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در ادامه با ابراز خرسندی از عملکرد الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در استان خراسان رضوی، اظهار کرد: به واسطه این الگو، در خراسان رضوی یک نمونه عینی از همکاری بین دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و روحانیت را شاهد هستیم.

حجت‌الاسلام حسنی سعدی با اشاره به گزارش ارائه شده در این نشست صمیمی از اقدامات و دستاوردهای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی، افزود: خوشبختانه ائمه جمعه در خراسان رضوی همراهی خوبی حول محور این الگو در استان داشته‌اند، در این راستا نیاز است که پیوست فرهنگی اقدامات معین‌های اقتصاد مقاومتی لحاظ شود.

وی تاکید کرد: مثلت توسعه اقتصادی فرهنگی، قابلیت این را دارد که به عنوان یک مدل در سایر استان‌های کشور اجرا شود.

خراسان رضوی دستگاه های اجرایی روحانیت ائمه جمعه برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر