کد خبر: 959926 A

همزمان با هفته دولت و با حضور استاندار مرکزی؛

همزمان با هفته دولت و با حضور استاندار مرکزی تعدادی از پروژه های عمرانی این استان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، همزمان با هفته دولت و با حضور استاندار مرکزی تعدادی از پروژه های عمرانی در این شهرستان به بهره برداری رسید. 

این بهره برداری های عمرانی به شرح زیر است:

-آموزش فنی و حرفه ای کوی سجادیه شهرستان اراک به بهره بردلری رسید. این مرکز آموزش فنی و حرفه ای در زمینی به مساحت 700 متر مربع و زیربنای 250 متر مربع احداث شده است. مجموعه کارگاه های این مرکز آموزش فنی و حرفه ای شامل کارگاه های طرحی و دوخت، قالیبافی، صنایع دستی و کامپیوتر است که ظرفیت پذیرش آن در هر شیفت آموزشی 48 نفر است. برای بهره برداری از این مرکز آموزش فنی و حرفه ای 216 میلیون تومان اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار به صورت مشارکتی از محل اعتبارات منابع سازمان امور اجتماعی کشور و منابع داخلی اداره کل موزش فنی و حرفه ای استان مرکزی تامین شده است.

-پروژه اصلاح و احداث شبکه برق محدوده تقاطع غیرهمسطح شریعتی در شهرستان اراک به بهره برداری رسید. برای بهره برداری از این پروژه جانمایی 11 دستگاه پست زمینی و کمپکت، 17 کیلومتر شبکه فشار متوسط زمینی، 12 کیلومتر شبکه فشار ضعیف زمینی و هوایی و جانمایی 40 دستگاه چراغ روشنایی معابر اجرایی شده است. برای این پروژه یکصد میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل اعتبارات منابع ملی، استانی و همچنین منابع داخلی شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی تامین شده است. همچنین همزمان با بهره برداری از این پروژه، 165 پروژه شاخص شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با اعتبار 790 میلیارد ریال از محل اعتبارات منابع ملی و استانی و نیز منابع داخلی شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی، به بهره برداری رسیده و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.

-پروژه مقاوم سازی مدرسه دخترانه متوسطه پیش حرفه ای و حرفه ای بهشت و ستایش در شهرستان اراک به بهره برداری رسید. ساختمان این مدرسه که در فضایی با زیربنای 700 متر مربع احداث شده و دارای 9 کلاس با کاربرد آموزشی است، پروژه مقاوم سازی آن مورد بهره برداری قرار گرفت. برای این پروژه 10 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل منابع ملی و استانی و با مشارکت خیرین تامین شده است.

-کافوی نوری 2000 شماره ای با تجهیزات تلفن ثابت و مجهز به امکانات اینترنت پرسرعت ADSL در شهرک پردیس شهرستان اراک به بهره برداری رسید. برای بهره برداری از این کافوی نوری 2000 متر کابل کشی مسی و 70 متر کابل کشی فیبر نوری اجرایی شده است. برای این کافوی نوری 11 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل اعتبارات شرکت مخابرات ایران تامین شده است.

-3 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرستان اراک به بهره برداری رسید. این 3 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در مجتمع سردشت دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، مجتمع علم الهدی و در مجتمع شهید باهنر دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی جانمایی شده و به بهره برداری رسیده است. برای بهره برداری از این 3 ایستگاه سنجش آلودگی هوا 450 میلیون تومان اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل صندوق ملی محیط زیست کشور تامین شده است.

-مرکز تیمار حیات وحش در منطقه حفاظت شده 70 قله شهرستان اراک به بهره برداری رسید. این مرکز تیمار حیات وحش در فضایی به وسعت 180 متر مربع احداث شده است. برای بهره برداری از این مرکز تیمار حیات وحش 120 میلیون تومان اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل اعتبارات ملی تامین شده است. همچنین برای تکمیل تجهیزات و دستگاه های این مرکز 500 میلیون تومان دیگر اعتبار مورد نیاز است.

-پروژه مخازن ذخیره و انتقال آب مورد نیاز حیات وحش در منطقه حفاظت شده 70 قله شهرستان اراک به بهره برداری رسید. این پروژه دارای 7 آبشخور و یک آب انبار است و دارای مخزن ذخیره با ظرفیت 250 مترمکعب است. برای این پروژه 250 میلیون تومان اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل اعتبارات استانی تامین شده است.

-پروژه 98 واحدی مسکونی شرکت تعاونی مسکن منابع طبیعی استان مرکزی به بهره برداری رسید. این پروژه در زمینی به مساحت 3550 متر مربع و زیربنای 13000 متر مربع شامل 2 بلوک مشتمل بر 7 طبقه مسکونی و یک طبقه پیلوت و یک طبقه منفی احداث شده و به بهره برداری رسیده است. این بلوک ها هر کدام 56 واحدی و 42 واحدی هستند که در مجموع 98 واحد مسکونی را شامل می شوند و دارای 3 واحد تجاری نیز می باشند. این پروژه با اعتبار 20 میلیارد تومان احداث شده و به بهره برداری رسیده که این میزان اعتبار از محل آورده های شخصی متقاضیان و مالکین تامین شده و از قرار متری 2 میلیون و 550 هزار تومان به مالکین و متقاضیان واگذار شده است.

-طرح توسعه شرکت دیرگداز اراک تولید کننده انواع آجر نسوز به بهره برداری رسید. این پروژه در فضایی به وسعت 14 هزار متر مربع احداث شده و به بهره برداری رسیده است. محصولات این بخش از مجموعه شرکت دیرگداز اراک تولید انواع آجر نسوز نما است و ظرفیت تولید آن به 18000 تن در سال می رسد. برای این مجموعه 25 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبارات از محل سرمایه گذاری های بخش خصوصی تامین شده است. با بهره برداری از طرح توسعه این کارخانه برای 70 نفر به صورت مستقیم و 150 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است. 

-محور ساروق - مشهدالکوبه به طول 7 کیلومتر و 500 متر و عرض 6 متر در شهرستان اراک به بهره برداری رسید. برای بهره برداری از این این محور ارتباطی عملیات خاکریزی به حجم 9000 متر مکعب اساس و 10 هزار متر مکعب زیراساس، عملیات خاکبرداری به حجم 27 هزار متر مکعب، ایجاد 19 دستگاه آبرو و همچنین 6500 تن آسفالت ریزی اجرایی شده است. برای بهره برداری از این محور 3 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که این میزان اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی تامین شده است.

ایران دانشگاه علوم پزشکی استان دولت فنی و حرفه ای مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر