کد خبر: 959829 A

با حضور معاون وزیر صمت صورت گرفت؛

معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور در شهرک های صنعتی سبزوار از چند واحد تولیدی بهره‌برداری کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سبزوار، محسن صالحی نیا مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ومعاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به مناسبت هفته دولت در سفر یک‌ روزه به سبزوار ضمن بازدید از چند واحد تولیدی در جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات واحدهای صنعتی سبزوار شرکت کرد. 

وی درحاشیه این بازدید درجمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه بخش اعظم صنعت کشور در نواحی شهرک های صنعتی واقع شده اند و به دلیل محدودیت‌های موجود چه داخلی و چه نوسانات شاخص ارز و مشکلات متنوع دیگر، طی یک دهه قبل واحد های تولیدی راکد زیادی در کشور داشتیم، که طی دو سال گذشته تاکنون با تدابیری اندیشه شده در وزارت صمت ، دولت وارد فاز اجرایی موثر شده است و از جمله اقدامات انجام شده تأمین نقدینگی  برای  واحد ها ی درخواست دهنده و عقد تفاهم نامه های بانکی برای ایجاد سرمایه درگردش همچنین توسعه  فیزیکی و تأمین زیرساخت‌هایی مانند آبرسانی وخدمات برق دهی به واحدهای تولیدی به احیا و توسعه واحدهای تولیدی تلاش کرده ایم.

صالحی نیا در انتها با قدردانی از فعالین حوزه صنعت، معدن وتجارت گفت: قابلیت های سرمایه گذاری در غرب خراسان بسیار زیادتر از سرمایه گذاری های حال حاضر است .

معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت در این سفر از دو طرح کارخانه بیهق دوام و شرکت دانش بنیان صنایع الکترونیکی آژیراک هوشمند پارس را در برنامه  بهره برداری و در جلسه ی ستادتسهیل رفع موانع تولید با محوریت بررسی مشکلات کارآفرین ها و سرمایه گذران واحدهای تولیدی شرکت کرد.

محمدرضا مس فروش مدیرکل سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خراسان رضوی نیز در این بازدید گفت: در هفته آینده به بررسی دقیق تر درخواست ها و مشکلات موجود تولید کنندگان خواهیم پرداخت .

وی افزود: باید نهضت جدیدی را برای شناسایی قابلیت ها و شناخت ظرفیت های سرمایه گذاری آغاز کرد، همچنین گسترش واحدهای کوچک صنعتی و تکمیل زنجیره ارزش نیز ازدیگر اقدامات در جهت احیا و توسعه تولید در منطقه است.

امید بخش رئیس سازمان صمت سبزوار نیز در این بازدید گفت: طی شش ماه نخست امسال ۱۰۹ جواز فعالیت در حوزه های مختلف صادر گردیده ، که پیش بینی میشود تا پایان سال جاری با سرمایه گذاری مبلغ هشت میلیارد و دویست و سیزده میلیون تومان  ، دوهزارودویست وپنجاه و سه فرصت شغلی ایجاد شود. 

وی گفت : خوشبختانه اقبال در جذب سرمایه گذار همراه سبزوار بوده با ورود چندین سرمایه گذار خارجی اتفاقات خوبی برای سبزوار رقم خواهد خورد.

امید بخش با اشاره به اینکه در سه شاخص صدور مجوز، سرمایه گذاری و ایجاد فرصت شغلی پیشرفت چشمگیری داشته ایم گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه و دارابودن معادن طبیعی زیاد در غرب خراسان ازجمله مشکلات این حوزه خارج شدن مواد معدنی به صورت خام از منطقه بود که با ایجاد واحد های فرآوری در نزدیک معادن  این مشکل تاحدودی مرتفع گردیده زیرا باعث شده مواد معدنی با ارزش افزوده بیشتری ازمنطقه خارج شود.

برق دولت معاون وزیر نقدینگی وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر