کد خبر: 959796 A

۱۲ طرح عمرانی و آموزشی همزمان با هفته دولت با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۳۱۰ میلیون تومان در بخش ششطراز خراسان رضوی افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خلیل آباد، همزمان با هفته دولت 12 طرح عمرانی و آموزشی شامل نیروگاه خورشیدی، کارگاه بلوکه زنی، ساماندهی مزار شهدای، بازسازی و تعمیر 360 واحد مسکونی سیل زده و احداث، بهسازی و کف سازی آموزشگاه های بخش ششطراز افتتاح و به بهره برداری رسید.

محمدرضا حسین پور، مدیر کمیته امداد خلیل آباد در آیین بهره برداری از این پروژه ها، اظهار داشت: راه اندازی پنل خورشیدی و کارگاه بلوک زنی از جمله طرح های حمایتی کمیته امداد خلیل آباد است که در هفته دولت افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی افزود: کارگاه بلوک زنی با اعتباری بالغ بر 50 میلیون تومان راه اندازی شد منبع درآمد خوبی برای سه خانواده شده است و همچنین از درآمد پنل خورشیدی هم استفاده می کنند.

مدیرکمیته امداد خلیل آباد گفت: 7 پنل خورشیدی در روستاهای علی آباد و کاهه و 38 پنل در سطح شهرستان نصب شده و ارزش افزوده این پنل ها امروزه حائز اهمیت است.

محمد غلامی، سرپرست بخشداری ششطراز نیز در آیین بهره برداری از پروژه های بخش ششطراز، اظهار داشت: با توجه به تفاهم نامه ای که بین دفتر امور روستایی و شوراها و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان منعقد شد افتخار بهسازی و نوسازی تک مزاری و دو مزاری روستاها به دهیاری ها واگذار شد.

وی با بیان اینکه روستاهای علی آباد، کاهه و شوراب مشمول این تفاهم نامه می شوند که با همکاری دهیاری و بنیاد شهید در دستور بهسازی و نوسازی قرار گرفته است، افزود: سنگ مزار توسط بنیاد شهید تهیه می شود و تامین مصالح و اجرای کار از محل اعتبارات دهیاری انجام می شود.

سرپرست بخشداری ششطراز همچنین گفت: بهسازی و آسفالت 3874 مترمربع  در روستای سعدالدین با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 350 میلیون ریال از محل اعتبارات دهیاری از دیگر پروژه هایی است که به بهره برداری رسید.

محمود واحدیان، مدیر بنیاد مسکن کاشمر و خلیل آباد در آیین بهره برداری از پروژه ها، اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با توجه به سیل سال گذشته در روستاهای بخش ششطراز کار خود را آغاز کرد و از تعداد واحدهای آسیب دیده ناشی از سیل بازدید و با شناسایی و پیگیری های لازم اعتبارات خوب بازسازی جذب شد.

وی با بیان اینکه در روستاهای سعدالدین، مهدی آباد و جعفرآباد نزدیک به 360 واحد مسکونی دچار آسیب شد که از این میزان تقریباً 220 واحد نیاز به احداث و الباقی نیاز به تعمیر داشتند، گفت: 145 میلیارد ریال تسهیلات بازسازی و تعمیر برای 103 واحد روستای سعدالدین، 97 واحد روستای مهدی آباد و 100 واحد روستای جعفرآباد اختصاص داده شد.

مدیر بنیاد مسکن خلیل آباد بیان کرد: هر واحد مسکونی احداثی 40 میلیون تومان اعتبار تسهیلات بلندمدت قرض الحسنه دریافت کرد و نزدیک به 20 میلیون تومان بلاعوض مصالح و اسکان موقت دریافت کرد و همچنین تمام آوارها واحدهای احداثی توسط ماشین آلات بنیاد مسکن به صورت رایگان برداشته شد.

وی با تاکید بر اینکه 200 پاکت سیمان اهدایی دفتر مقام معظم رهبری به هر واحد مسکونی تحویل داده شد، گفت: واحدهای خشت و گلی غیر مقاوم به واحدهای مقاوم تبدیل شد و مسکن محرومین هم در این سه روستا در حال احداث است.

واحدیان گفت: در طی سال گذشته هر روز یک واحد مسکونی در منطقه ساخته شده است که امیدواریم این نهضت ادامه داشته باشد.

محمود روشندل، مدیر آموزش و پرورش خلیل آباد نیز در آیین بهره برداری از پروژه های آموزش و پرورش بخش ششطراز اظهار داشت: 7 پروژه آموزشی با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان در بخش ششطراز همزمان با هفته دولت به بهره برداری رسید.

وی همچنین ادامه داد: مدرسه نیکی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان، بهسازی امام رضا (ع) شهر کندر با اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان توسط خیر مدرسه ساز، دبستان دوکلاسه عبدالهیان ارغا با اعتباری 200 میلیون تومان، کف سازی مدرسه حاج مهدی روحانی ارغا با اعتباری بالغ بر 80 میلیون تومان، بهسازی آموزشگاه شهید طاهری جابوز با اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان، بتن ریزی کف آموزشگاه شهید موسوی نژاد کاهه با اعبتاری بالغ بر 50 میلیون تومان از جمله پروژه های آموزش و پرورش در بخش ششطراز است که امروز به بهره برداری رسید.

وی همچنین با بیان اینکه 50 درصد از مبلغ کل این پروژه ها توسط خیرین بومی و 50 درصد دیگر توسط اداره کل نوسازی انجام شده است، گفت: امیدواریم 60 پروژه در حال اجرا آموزش و پرورش خلیل آباد تا پایان دولت به بهره برداری برسد.

بنیاد شهید بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی درآمد دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر