کد خبر: 959765 A

معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از تولید کیت تشخیصی کرونا در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: : با توجه به وجود زیرساخت های لازم برای تولید این کیت ها، مشکلی در تولید وجود ندارد و پس از صدور مجوز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایلنا، محمدحسین فلاح مهرآبادی با اشاره به تحقیق درباره ویروس کرونا در موسسه رازی اظهار کرد: حدود 70 پروژه تحقیقاتی در حوزه کرونا انجام شده که بخشی از آن با همکاری دانشگاه علوم پزشکی البرز و وزارت بهداشت بوده؛ این پروژه ها در کمیته کرونا مورد بررسی قرار گرفته و ابلاغیه آن انجام خواهد شد که تاکنون نتایج نسبتا خوبی را شاهد بوده ایم.

معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی بخشی از این اقدامات را در حوزه سرم تراپی، تولید کیت تشخیص کرونا، تولید آنتی بادی در حیوان مدل و مطالعات اولیه امکان سنجی تولید واکسن کرونا عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: دو گروه در موسسه در حال تحقیقات بر روی کیت‌های تشخیصی کرونا هستند و ارزیابی اولیه توسط انیستیتو پاستور در باره گروهی که بر روی پروتئین S1 فعالیت می کردند، انجام شده و با تایید اولیه، مراحل اخذ مجوز نهایی توسط وزارت بهداشت در حال پیگیری است.

فلاح از تولید این کیت‌ها در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: به دلیل موجود بودن زیرساخت های تولید این کیت‌ها، مشکلی در تولید این کیت ها وجود ندارد و پس از صدور مجوز تولید آن در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

استان البرز موسسه رازی کروناویروس در البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر