کد خبر: 959675 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به صادرات ۱۴۶۰ میلیارد ریالی محصولات چاپی غیر کتاب در استان گفت: استان خراسان رضوی بستر ساز توسعه، تولید و صادرات در کشور است.

افشین تحفه‌گر در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در مشهد گفت: همسایگی استان با کشورهای پاکستان، افغانستان،ترکمنستان فرصت مناسبی برای صادرات کالا و تولیدات داخل است و به جهت اینکه کالا و محصولات ایرانی بتواند در بازارهای هدف،قدرت رقابت داشته باشد ، باید به نوع بسته بندی آن برای ارائه کالا توجه شود.

وی گفت: محصولات فرهنگی از جمله کالاهای قابل توجه برای مخاطبان غیر ایرانی است که امروزه از هر زمان دیگری بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و از این رو صادرات کتاب و محصولات فرهنگی باعث رشد و شکوفایی شعار مبنایی انقلاب و صدور انقلاب از طریق کالاهای فرهنگی است و خراسان رضوی در این زمینه به بارانداز صادرات کالاها و محصولات چاپی و کتاب تبدیل شده است.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در ادامه افزود: در راستای رونق و جهش تولید در مرداد ماه گذشته درحوزه محصولات چاپی غیر کتاب  مجوز چاپ و صادرات  ۵ میلیون کیلوگرم فرآورده های چاپی و بسته بندی، مجموعاً به ارزش ریالی بیش از ۱۴۶۰ میلیارد ریال صادرشده است.

 تحفه گر افزود: در حوزه نشر کتاب نیز برای ۳۱۹ عنوان کتاب در مردادماه سال جاری در خراسان رضوی مجوز صادر و تعداد ۱۸۷ عنوان کتاب باشمارگان ۴۶۰ هزار و ۸۵۰ جلد چاپ و  منتشر شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۶۱۴ عنوان کتاب با تیراژ بیش از ۶۱ هزار جلد از گمرک خارج شده و ارزش ریالی صادرات آن مبلغ  ۲ میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال بوده است.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی پاکستان خراسان رضوی رسانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر