کد خبر: 959447 A

تا پایان دولت صورت می گیرد؛

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: سه جاده استان قزوین در صورت تامین ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار تا پایان دولت آماده بهره برداری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره راه و شهرسازی قزوین، ابراهیم مبارک قدم با اعلام این خبر گفت: استان قزوین از دیرباز در محل تلاقی راه‌های اصلی کشور واقع شده و شبکه ارتباطی راه‌های استان، پیوند دهنده کریدورهای شرق، غرب، شمال و جنوب کشور به یکدیگر است.

این مسئول گفت: هم اکنون دسترسی ۱۴ استان شمال غرب از استان قزوین انجام می‌شود ولی هنوز بخشی از محورهای مواصلاتی استان تکمیل نشده اند که در صورت تامین اعتبار،  امکان تکمیل بخش عمده‌ای از شبکه ارتباطی استان تا سال آینده میسر خواهد شد.

وی اضافه کرد: از جمله این محورها می‌توان به بزرگراه تاکستان- رزن که دو استان قزوین و همدان را به هم وصل می‌کند و بخش عمده آن کار شده و فقط ۲ کیلومتر از آوج تا رزن موسوم به گردنه سلطان بلاغ باقی مانده است و جزو محورهای حادثه خیز نیز هست اشاره کرد.

مبارک قدم افزود: بزرگراه بویین زهرا- دانسفهان- سه راهی رحیم آباد که ادامه بزرگراه بویین زهرا- ساوه است،  هم اکنون ۱۳ کیلومتر در دست اجرا بوده و فقط ۲ کیلومتر از مسیر دست نخورده باقی مانده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین افزود: همچنین محور دانسفهان- شامی شاپ که چهار کیلومتر در دست اجرا بوده و چهار کیلومتر از کل محور باقی مانده است.

وی گفت: سرجمع اعتبار مورد نیاز این سه محور که در یکسال به اتمام می‌رسد با احتساب مطالبات پیمانکاران حدود ۱۷۰ میلیارد تومان است.

مبارک قدم خاطر نشان ساخت: در کنار این سه طرح،  دو راه اصلی قزوین- تنکابن و قزوین- کلاچای نقش خوبی در کاهش حجم ترافیک محورهای شمالی کشور و کاهش مصرف سوخت دارند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه ۴۴ کیلومتر از راه اصلی الموت- تنکابن آسفالت شده، حفاری تونل شیرین سو به اتمام رسیده و ۱۸ کیلومتر در دست اجرا است و با تامین حدود ۲۰۰ میلیارد تومان با قرارگاه خاتم الانبیا قرارداد منعقد شده که ۶۲ کیلومتر از این مسیر را تحویل دهند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین افزود: راه اصلی قزوین- رحیم آباد- کلاچای نیز موجب کاهش ۹۷ کیلومتری از مسیر فعلی و توسعه منطقه محروم الموت خواهد شد و در سال گذشته بررسی پیوست زیست محیطی آن انجام شده و نقشه‌های جدید امسال ارسال شده است.

مبارک قدم خاطر نشان ساخت: قرارداد احداث ۲۹ کیلومتر از این مسیر را با قرارگاه خاتم الانبیا منعقد کردیم که پنج کیلومتر از مسیر با پیشرفت ۴۰ درصد در حال اجرا بوده و برای اتمام طرح ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

 

 

استان قزوین بزرگراه جاده دولت راه و شهرسازی استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر