کد خبر: 959412 A

فرماندار رشت خواستار شد؛

فرماندار رشت خواستار تشکیل کارگروه ویژه جهت پیگیری مستمر اجرای طرح ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهر رود شد.

به گزارش ایلنا از رشت، علی فتح اللهی با بیان اینکه ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود به یکی از خواسته ها و دغدغه‌های عمومی و اصلی مردم شهرستان رشت تبدیل شده است، گفت: مردم رشت به خوبی به خاطر دارند که در گذشته حیات و زندگی در این دو رودخانه موج می‌زد اما متاسفانه هم اکنون شاهد وضعیت بسیار نامناسب رودخانه های زرجوب و گوهررود به دلیل آلودگی های زیست محیطی هستیم.

وی با اشاره انعقاد تفاهم نامه مابین شهرداری رشت و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در جهت ساماندهی دو رودخانه شهر رشت، تصریح کرد: ورود قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به این پروژه، یک فرصت طلایی و بسیار خوب است که باید با پیگیری و اراده همگانی از این فرصت در جهت احیای رودخانه های شهر رشت استفاده شود.
فرماندار رشت با اشاره به منابع آلودگی دو رودخانه زرجوب و گوهررود و اقدامات در جهت تکمیل و بهره‌برداری تصفیه‌خانه جنوبی مسکن مهر و افزایش ظرفیت تصفیه خانه فخب، گفت: پیگیری موضوع ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهر رود نیازمند تشکیل کارگروهی ویژه دارد.
 
در انتهای این نشست پس از ارائه نظرات و پیشنهادات از سوی اعضای جلسه، با دستور دکتر زارع استاندار گیلان، مصوب شد کارگروه ویژه رسیدگی پروژه ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهر رود تشکیل و به صورت هفتگی روند این پروژه را پیگیری کند.
زیست محیطی فرماندار مسکن مهر فرصت طلایی شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر