کد خبر: 959292 A

شهردار شیراز خبر داد:

شهردار شیراز اعلام کرد: به پیشنهاد ارتش بنا شد که مجموعه تاریخی «باغ تخت» با همکاری شهرداری و شورای شهر شیراز احیا شود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور در بازدید از مجموعه تاریخی «باغ تخت»  واقع در مرکز علوم و فنون مکانیزه نزاجا (مرکز آموزش پیاده) گفت: با مدیریت و هماهنگی فرماندهی ارشد نظامی ارتش در استان فارس و کهکیلویه و بویراحمد بنا شده مجموعه تاریخی «باغ تخت» به عنوان فضایی عمومی احیا و در اختیار شهروندان و گردشگران قرار بگیرد.

وی با ابراز خرسندی از نگاه فرهنگی حاکم بر ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: مجموعه تاریخی «باغ تخت»  پس از احیا تبدیل به مرکزی فاخر برای حضور و بازدید شهروندان و گردشگران می شود.

سرتیپ ابوالقاسم رضایی فرمانده ارشد نظامی آجا در استان فارس و کهکیلویه و بویراحمد نیز در این بازدید گفت: مجموعه تاریخی «باغ تخت»  زیر نظر ارتش و با کمک شهرداری احیا شود تا شهروندان بتوانند از این فضای زیبا استفاده کنند.

امیر رضایی با اشاره به پیشینه تاریخی مجموعه «باغ تخت»  خاطرنشان کرد: مجموعه باغ تخت یا همان باغ معلق از باغ های تاریخی شیراز بوده که ارتش از آن نگهداری کرده است.

فرمانده ارشد نظامی آجا در استان فارس و کهکیلویه و بویراحمد اضافه کرد: مجموعه «باغ تخت» پس از احیا تبدیل به یکی از مراکز گردشگری زیای شهر شیراز می شود.

بر اساس این گزارش صبح امروز سه‌شنبه چهارم شهریور ماه مراسم اختتامیه دوره تکاوری کوهستان در پادگان .. با حضورل مهندس اسکندرپور شهردار شیراز، حجت‌الاسلام موسوی مدیرکل دادگستری استان فارس، دکتر آسیابی دادستان عمومی و انقلاب شیراز، سرتیپ ابوالقاسم رضایی فرمانده ارشد نظامی آجا در استان فارس و کهکیلویه و بویراحمد و سایر فرماندهان نظامی برگزار شد.

لازم به ذکر است که مجموعه تاریخی «باغ تخت» در اواخر قرن پنجم هجری احداث شده و چشم اندازی عالی و متفاوت از شهر شیراز را برای ساکنان دیروز و توصیف کنندگان امروز پدید می آورد، یکی از جاذبه های سابق گردشگری شهر شیراز در ایام قدیم بوده است.

استان فارس دادستان عمومی و انقلاب شهرداری گردشگری شورای شهر شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر