کد خبر: 959116 A

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای زنجان :

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای زنجان، با اشاره به وضعیت مطلوب انرژی برق در شرکت برق منطقه ای زنجان، گفت: بیش از 11پروژه شاخص برقی با هزینه‌ای بالغ بر 700 میلیارد ریال در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علی خلجی امروز به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به  اینکه شرکت برق منطقه ای زنجان به صورت منطقه ای فعالیت می کند که با استان قزوین همراهی وزارت نیرو را به عهده دارد، اظهار داشت: استان زنجان و قزوین به دلیل صنعتی بودن 70 درصد تولید انرژی این شرکت را در بخش تولیدات استفاده می کنند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای زنجان، با بیان اهمیت  ایجاد ظرفیت سازی در این خصوص ، ادامه داد: 32 درصد ظرفیت بارگیری می شود و نزدک 70درصد ظرفیت خالی دارد.

وی، با اشاره به اینکه متقاضیان صنعتی دراین راستا برای توسعه این مناطق تصریح کرد: شرکت برق منطقه‌ای زنجان به افق بالغ بر 1000مشترک اختصاصی برنامه ریزی می‌کند.

به گفته خلجی، تولید برق دراستان را مطلوب است، و این مجموعه دارای طرح های مناسب در سال جهش تولید است که تعویض ترانس های پست توکلی، احداث پست سیار 20/63 کیلو ولت روی سازان، احداث خط ارتباطی 63کیلو ولت پست 63 کیلو ولت روی سازان، احداث خط 63 کیلو ولت تکمداره در ورودی پست غایتی، احداث خط ارتباطی پست سیار 20/63کیلو ولت شهرک صنعتی سلطانیه و نصب پست سیار شهرک صنعتی سلطانیه در حوزه صنایع، تامین برق شهرک‌های صنعتی، پرژه برق شهرک صنعتی سلطانیه و پست 63 خرم‌دشت قزوین از جمله پروژه‌های عمرانی قابل افتتاح و کلنگ زنی شرکت برق منطقه‌ای زنجان در هفته دولت در سالجاری است که با هزینه بالغ بر 700 میلیارد ریال خواهد بود.

وی،  با اشاره به احداث نیروگاه زنجان 2 در نزدیکی سرچم،  تصریح کرد: این نیروگاه با سرمایه گذاری بالغ بر 50میلیاردی خواهد بود.

خلجی، با بیان اینکه فولاد ناب آرش با تولید 120مگابایتی در آینده نزدیک وارد چرخه تولید خواهد شد، اضافه کرد: سه نیروگاه بادی با ظرفیت ۱۶۳ مگاوات دایر در این منطقه وجود دارد و چهار نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۱۰.۱ مگاوات دایر است.

وی، در پایان با یادآوری احداث خط ارتباطی پست سیار ۶۳.۲۰ کیلوولت شهرک صنعتی سلطانیه در هفته دولت، گفت: نصب پست سیار شهرک صنعتی سلطانیه و ورود خروج خط ۶۳ کیلوولت دشت آبی _ ۲۳۰ البرز در پست ۶۳ کیلوولت جهان آباد هم از دیگر طرح های هفته دولت است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای زنجان، در جمع خبرنگاران :
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر