کد خبر: 959086 A

استاندار آذربایجان شرقی:

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه امنیت پایدار، مهم‌ترین دستاورد استان است، گفت: پیش‌شرط همه فعالیت‌های عمرانی و اقتصادی در استان، امنیتی است که در سایه تلاش‌های شبانه‌روزی نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های امنیتی به دست آمده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،محمدرضا پورمحمدی در دیدار فرماندهان یگان‌های مختلف نیروی انتظامی آذربایجان شرقی، اظهار داشت: در دو سال گذشته حوادث و بحران‌های مختلفی را پشت سر گذاشتیم، اما هیچ‌گاه استان از حالت امن خود خارج نشد و عملکرد نیروی انتظامی و پلیس در این حوادث، مثال‌زدنی بود.

وی با اشاره به اینکه امنیت آذربایجان، دشمنان امنیت کشور را نگران کرده است، افزود: به‌رغم تلاش‌های دشمن برای برهم زدن امنیت کشور و استان، حضور اثرگذار نیروی انتظامی در همه عرصه‌ها به کمک ما آمده و تاکنون هیچ مشکل امنیتی در استان نداشته‌ایم.

رئیس شورای تأمین آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه هیچ عرصه‌ای نیست که پلیس در آن حضور نداشته باشد، گفت: یکی از عوامل دستاوردهای اقتصادی مانند کاهش نرخ بیکاری، امنیت فضای سرمایه‌گذاری است که نتیجه تلاش دستگاه‌های دخیل در امر نظم و امنیت است.

وی همچنین از همکاری نیروی انتظامی با ستاد مقابله با کرونا قدردانی کرد و با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام محرم، گفت: نظارت بر رعایت این مصوبات، پیچیدگی و ظرافت خاصی دارد و خوشبختانه نیروی انتظامی با سعه صدر در این عرصه عمل کرده و مردم و هیأت‌های عزاداری هم همراهی خوبی داشته‌اند.

سردار حسین عبدی فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان شرقی هم در این دیدار با تبریک هفته دولت و قدردانی از تلاش‌های خادمان مردم در دستگاه‌های اجرایی استان، گفت: بخش عمده‌ای از خدمات دولت به مردم، بر عهده پلیس است و نیروی انتظامی همواره پشتیبان دستگاه‌های اجرایی در عرصه نظم و امنیت بوده است.

وی افزود: تراکم جمعیت در آذربایجان شرقی، دو برابر میانگین کشوری است، اما میزان جرایم بویژه جرایم خشن در این استان پایین‌تر از متوسط کشور است و نیروی انتظامی استان در راستای تقویت امنیت پایدار، برخورد جدی با اراذل و اوباش را جزو اولویت‌های خود قرار داده است.

آذربایجان شرقی بیکاری شبانه روزی نیروی انتظامی امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر