کد خبر: 959070 A

سرپرست اداره صمت البرز خبر داد:

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان البرز گفت: با اجرای گشت مشترک نظارتی در سطح شهرستان ۱۵ واحد صنفی متخلف شناسایی و با تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، کیان رشوند با اعلام این خبر افزود: در راستای نظارت بر بازار عرضه و توزیع اقلام و مایحتاج عمومی مردم و همچنین اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی ضمن بازدید از ۵۴ واحد صنفی شهرهای محمدیه و شریفیه ۱۵ واحد متخلف شناسایی شدند و یک واحد نانوایی پلمب شد.

وی گفت: گشت‌های مشترک نظارتی با حضور بازرسان اداره صنعت شهرستان،نماینده تعزیرات حکومتی، نمایندگان شبکه بهداشت و درمان، اتاق اصناف و... با هدف پایش عملکرد واحدهای صنفی و تولیدی از یک ماه قبل با حضور نمایندگان دستگاه‌های نظارتی شهرستان هر روزه در دوشیفت صبح و بعد از ظهر اجرا می‌شود و این روند تا اطلاع ثانوی با جدیت ادامه دارد. 

رشوند افزود: در این گشت‌ها از واحدهای صنفی توزیعی مانند خوار بار فروشان، اغذیه و ساندویچی‌ها، قصابان و مرغ فروشان، میوه فروشان، لوازم خانگی، آرایشگاه‌های مردانه و نانوایی‌ها بازدید می‌شود.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان البرز عمده تخلفات کشف شده را به ترتیب درج نکردن قیمت، نداشتن مجوز فعالیت، صادر نکردن صورتحساب، گرانفروشی، کم فروشی، رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و تداخل صنفی عنوان کرد. 

وی تاکید کرد: واحدهای صنفی قبل از آغاز فعالیت خود باید پروانه کسب خود را از اتحادیه مربوط دریافت کنند و پس از دریافت پروانه کسب اقدام به کسب و کار نمایند، ولی متاسفانه بسیاری از واحدهای صنفی فعال در سطح شهر فاقد پروانه کسب صنفی هستند. 

رشوند عملکرد برخی از اتحادیه‌ها را در شناسایی و ساماندهی واحدهای صنفی فاقد پروانه نامطلوب اعلام کرد و افزود: عملکرد اتحادیه‌ها در خصوص ساماندهی کسب و کارهای فاقد پروانه مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و تذکرات لازم به آنها داده خواهد شد.

 

اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان تعزیرات شبکه بهداشت و درمان صنعت کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر