کد خبر: 959044 A

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی تبریز از توسعه کتابخوانی در شهر با احداث ایستگاه های کتاب در مجتمع های مسکونی و همچنین گسترش اقدامات برنامه ریزی شده برای آموزش سواد رسانه ای خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،حجت‌الاسلام احمد حمیدی در نشست شورای معاونان فرهنگی شهرداری تبریز با اشاره به ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع)، گفت: مهم‌ترین هدف قیام سید الشهدا (ع) اصلاح امت بوده و تداوم راه این قیام سرخ با افزایش آگاهی و تبیین نهضت عاشورا میسر می‌شود.

وی ادامه داد: اولویت بخش فرهنگی شهرداری تبریز و شورای شهر در سال جاری، افزایش و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی بوده و اقدامات موثری از جمله پویش کتابخوانی در خانه بخوانیم و همچنین ۲۲ مسابقه متنوع کتابخوانی از سوی مجموعه خانواده فرهنگی شهرداری در سال جاری با همین هدف انجام شده است.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت توجه به تمامی ساکنان شهر در جهت توسعه فرهنگ مطالعه، افزود: ایستگاه‌های کتاب و کتابخوانی در مجتمع‌های پر جمعیت مناطق مختلف شهرداری توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری نصب خواهد شد تا شهروندان بتوانند در تمامی رده های سنی به مطالعه مبادرت ورزیده و شاهد گسترش فرهنگ مطالعه باشیم.

حمیدی با اشاره به اقدامات فرهنگی مناطق ۱۰ گانه شهرداری تبریز اظهار کرد: در ایام شیوع ویروس کرونا، فضای مجازی بستری مناسب و ارزشمند برای فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و اجتماعی بود و مسابقات کتابخوانی در خانه بخوانیم، ویژه برنامه‌های تکیه رمضان و تکیه محرم برای شهروندان از مجرای رسانه‌های دیجیتال برگزار شد.

وی، تمرکز و توسعه فعالیت‌های مجازی را گامی جدید در اقدامات فرهنگی دانست و تشریح کرد: این امر لزوم توجه هر چه بیشتر به فضای مجازی و آموزش در این خصوص را تشدید می کند.

وی با تاکید بر افزایش مخاطبان فضای مجازی در ایام شیوع کرونا، افزایش سواد رسانه‌ای خانواده‌ها را از وظایف بنیادین نهادهای فرهنگی دانست و بر تدوین شیوه نامه این مهم تاکید کرد.

حمیدی در خاتمه با قدردانی از معاونان و مدیران و کارشناسان فرهنگی مناطق مختلف شهر، بر عزم جدی خانواده فرهنگی شهرداری تبریز برای تمرکز بر رفع کاستی‌های فرهنگی در شهر تاکید کرد.

 

خانواده رسانه شهرداری ویروس برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر