کد خبر: 958696 A

معاون استاندار خبر داد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: ۹۰ واحد تولیدی در استان خراسان رضوی طی سال گذشته احیا شدند و امسال هزار و ۵۰۰ واحد شناسایی شده و خوشبختانه همه مسوولان در این مسیر پای کار آمده‌اند.

به گزارش ایلنا از مشهد، علی رسولیان در مراسم افتتاح طرح‌های هفته دولت در گناباد گفت: میزان گاز رسانی و برق رسانی به صنایع استان خراسان رضوی در این مدت به ترتیب از ۱۹ به ۲۵ و از ۲۷ به ۳۳ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: بزرگترین واحدهای فولادی و صنعتی طی این مدت در خراسان رضوی ایجاد شد که از جمله آنها می‌توان به بزرگترین واحدهای گندله و کنسانتره سازی کشور و تولید شیشه اشاره کرد.

معاون استاندار خراسان رضوی ادامه داد: با وجود تشدید تحریم‌های اقتصادی دشمنان، دولت تدبیر و امید با همه توان برای حفظ و صیانت از اشتغال موجود و توسعه کمی و کیفی سرمایه گذاری‌ها در بخشهای مختلف از جمله صنعتی و معدنی و کشاورزی در کشور از هیچ تلاشی کوتاهی نکرد و از مجموع طرحهای مثلث توسعه اقتصادی استان تاکنون با همکاری بخش خصوصی و معین‌های اقتصادی ۲۳۰ طرح با مجموع سرمایه گذاری ۱۱۰ هزار میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

وی گفت: ۷۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال طرح نیز هم اکنون در این استان آماده بهره برداری است که از جمله آنها واحدهای تولید سیلیس، شیشه و طرح‌های فولادی است.

رسولیان افزود: هزار و ۲۵۷ واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۲ میلیون و ۲۳۰ هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در این استان در حال اجراست که بهره برداری از آنها نوید بخش خوبی برای توسعه، کارآفرینی و اشتغال در منطقه است.

وی ادامه داد: ۹۰ واحد تولیدی در استان خراسان رضوی طی سال گذشته احیا شدند و امسال هزار و ۵۰۰ واحد شناسایی شده و همه مسوولان و بخشها با سلائق مختلف اعم از ائمه جمعه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیگر مسوولان در این مسیر پای کار آمده‌اند.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: در شرایط شیوع کرونا در اسفند ماه سال گذشته و نیاز مبرم برای تامین ماسک و مواد ضد عفونی کننده برای استفاده بیمارستانها و مراکز درمانی و مردم ، با بهره گیری از ظرفیت و توان بخش خصوصی برای رفع این کمبودها تلاش شد و ۲ میلیون ماسک خریداری و در اختیاز مراکز درمانی قرار گرفت ولی هم اکنون روزانه ۱.۵ میلیون ماسک تولید می‌شود.

وی افزود: تعداد مجوز واحدهای تولیدی ضد عفونی کننده در خراسان رضوی از ابتدای شیوع کرونا تاکنون از ۱۰ به ۲۵ مورد و ظرفیت تولید الکل به ۱۴ هزار تا ۲۵ هزار لیتر افزایش یافت و برای تامین نیاز استان یک میلیون لیتر الکل از یکی دیگر از استانها وارد شد.

رسولیان ادامه داد: گناباد از ظرفیتهای بسیار در حوزه های گردشگری، سرمایه گذاری در بخشهای صنعتی و معدنی و کشاورزی برخوردار است و با وجود کمبود بارندگی و شرایط آب و هوایی، بهترین دامها و شیر در این منطقه تولید می‌شود.

استان خراسان رضوی خراسان رضوی کشاورزی مشهد نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر