کد خبر: 958265 A

همزمان با هفته دولت صورت گرفت؛

در نخستین روز هفته دولت ۱۴ طرح شهرداری نیشابور با هزینه بالغ بر ۶۲ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نیشابور، علی نجفی شهردار این شهر گفت: در دهه ولایت به شهروندان وعده دادیم که به زودی ۲۰ طرح به بهره‌برداری خواهد رسید که امروز ۱۴ طرح در قالب طرح‌های عمرانی، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به بهره‌برداری می‌رسد و ۶ طرح باقیمانده هم با همین میزان اعتبار طی دو ماه آینده تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

نجفی افزود: تکمیل پارک شهدای گمنام با سه‌ هزار و ۵۰۰ مترمربع مساحت و هزینه ۲۰ میلیارد ریال، تکمیل مرحله سوم پیاده‌رو سازی خیابان‌فردوسی جنوبی، جداره‌سازی ضلع جنوب خیابان امام خمینی (ره)، احداث دو ایستگاه اتوبوس با نمای سنتی و بهسازی ساختمان مرکز مطالعات و پژوهش‌های شهرداری نیشابور با هزینه هشت میلیارد ریال از جمله این طرح‌های عمرانی است.

وی اظهار داشت: با وجود مشکلات ناشی از کرونا تلاشگران و جهادگران شهرداری نیشابور سعی کردند در کنار امور جاری فرآیند خدمت رسانی به شهروندان و تکمیل زیرساخت‌ها بر اساس طرح‌های پیش‌بینی شده معطل نماند و ۹۹ درصد پیمانکاران به کار گرفته شده در فرآیندهای های عمرانی و زیر ساختی بومی هستند.

شهردار نیشابور اعلام کرد: با توجه به قرار گرفتن این شهرستان در محور ترانزیت اروپا و آسیا و حساسیت این محور یکدستگاه خودرو آتش‌نشانی فوماتیک بنز ۱۰چرخ و یکدستگاه خودرو فوتون وانت دوکابین شاسی بلند با هزینه بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال با همکاری سازمان‌ همیاری‌های شهرداری خریداری شد تا هنگام بروز حوادث ناشی از خودروهای حمل مواد اشتغال‌زا مورد استفاده قرار گیرد.

نجفی خاطرنشان کرد: در حوزه نرم‌افزاری و سخت افزاری طرح هدایت ترافیک شهری، ساماندهی ترافیکی محور ۳۰ متری طالقانی و اجرای تجهیزات ترافیکی در این‌ محور، سامانه مدیریت انرژی شهرداری، سامانه ۱۳۷ جهت برقراری ارتباط مستقیم با شهروندان و سامانه نام‌گذاری معابر با هزینه بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال از دیگر طرح هایی است که امروز به بهره‌برداری رسید.

شایان ذکر است در این مراسم تفاهمنامه‌ همکاری بین سازمان آتش‌نشانی و هیات کوهنوردی نیشابور برای آموزش نیروها و همکاری در ماموریت‌ها امضا و مزار شهدای گمنام نیشابور گلباران شد.

اشتغال ترافیک خودرو دولت شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر