کد خبر: 958254 A

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری سمنان خبر داد:

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: ۹۰ طرح دهیاری‌های استان با صرف اعتبار ۱۱۹ میلیارد و ۲۷۸ میلیون ریال در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایلنا از سمنان، مهدی صمیمیان ابراز داشت: طرح‌های آماده‌ بهره‌برداری دهیاری‌های استان سمنان در زمینه کشاورزی، بهسازی معابر و اجرای طرح هادی، احداث بوستان، ساماندهی آرامستان و توسعه گردشگری است.

وی ادامه داد: ۶ طرح در شهرستان سمنان، ۶ طرح در شهرستان آرادان، ۲۳ طرح در شهرستان گرمسار، ۲ طرح شهرستان سرخه، ۱۳ طرح در شهرستان شاهرود، ۲۲ طرح در شهرستان میامی، ۱۶ طرح در شهرستان دامغان و ۲ طرح در شهرستان مهدیشهر به وسیله دهیاری‌ها اجرا شد و در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان با بیان اینکه بیشترین جمعیت روستایی استان مربوط به بخش کالپوش میامی است، گفت: بیشترین هزینه کرد دهیاری‌ها برای افتتاح طرح‌ها به مناسبت هفته دولت امسال نیز مربوط به شهرستان میامی است.

وی تصریح کرد: میزان دانش و سواد دهیاران نقشی مهم در ابتکار عمل و اتخاذ تصمیم‌های خلاقانه برای توسعه روستاها دارد و استان سمنان از لحاظ سواد دهیاران در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

وی با بیان اینکه ۲۵۷ روستای استان سمنان دهیاری دارد، افزود: ۹ درصد دهیاران استان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد، ۳۷ درصد دهیاران دارای مدرک تحصیلی کارشناسی، ۱۵ درصد دارای مدرک تحصیلی کاردانی، پنج درصد دارای تحصیلات حوزوی و ۳۸.۵ درصد دارای دیپلم هستند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: توانمندسازی دهیاران نقشی مهم در تحقق راهبرد جهش تولید و توسعه و رونق روستاها دارد و استان سمنان در این زمینه پیشرو است.

بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ کشور، از کل جمعیت بیش از ۷۰۰ هزار نفری استان سمنان تعداد ۴۵ هزار و ۸۱۶ خانوار روستایی با جمعیت ۱۴۱ هزار و ۸۵۸ نفر در ۵۴۹ روستا و آبادی استان زندگی می کنند و ۹۰ درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش شوراهای اسلامی روستایی و ۸۸ درصد تحت پوشش دهیاری‌ها قراردارند.

در استان سمنان شهرستان‌های میامی با ۸۸.۲۱ درصد و سمنان با ۵.۸ درصد روستانشینی بیشترین و کمترین ضریب روستانشینی را دارند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان دهیاری های استان سمنان هفته دولت 99
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر