کد خبر: 958127 A

رئیس کل دادگستری استان قزوین مطرح کرد:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: اینکه سهم اختصاصی بیمه به سازمان های مربوطه چگونه هزینه شده است؛ باید بررسی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، رئیس کل دادگستری استان قزوین در دیدار با محمد رضائی مدیرعامل بیمه مرکزی ایران گفت: صنعت بیمه در دنیا و در ایران مایه آرامش روانی مردم می باشد و بر این اساس صنعت بیمه باید به یک فرهنگ تبدیل شود؛ از آنجا که بیمه ایران مادر همه بیمه هاست، مورد اعتماد عموم جامعه است.

مقام ارشد قضایی استان در خصوص پیشنهاد تشکیل دادگاه های تخصصی تصادفات در دادگستری های کشور گفت: اگرچه راه اندازی چنین دادگاه هایی ضروری است؛ اما اگر پرونده تصادفات در شوراهای حل اختلاف، دادسراها و دادگاه های بدوی حل و فصل گردد بسیار شایسته خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی همچنین تصریح کرد: تدبیری اندیشیده و مشخص شود، سهمی که از بیمه در راستای پیشگیری از وقوع حوادث جاده ای و کاهش آمار تصادفات به سازمان های مرتبط تخصیص داده شده در کجا و به چه صورت هزینه شده و مسئولان مربوطه نیز  پاسخگو باشند.

وی در خصوص تشکیل کارگروه بررسی قوانین بیمهاظهار داشت: چنانچه این کارگروه متشکل از قضات، کارشناسان حوادث رانندگی و بیمه ای در مرکز و استان ها تشکیل شود، می‌توان قوانین مربوط به این حوزه را آسیب شناسی و نواقص را رفع کرد.

استان قزوین جامعه رئیس کل دادگستری استان دادگستری آسیب شناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر