کد خبر: 958080 A

مدیرکل نوسازی مدارس ایتان خبر داد:

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس قزوین گفت: همزمان با هفته دولت ۶ طرح آموزشی با ۴۱ کلاس درس با زیر بنای ۹ هزار و ۷۰۰ متر مربع و اعتبار۴۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، عسگرعلی جوانبخت با اعلام این خبر گفت: بیشتر بودجه‌ای که در اختیار ما قرار گرفته، اعتبارات ملی بوده و در حوزه استانی اعتبارات کمی به نوسازی و تجهیز مدارس تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه چهار مورد از ۶ طرح قابل افتتاح هفته دولت، مشارکتی و سایر با اعتبارات دولتی احداث شده‌اند،خاطرنشان کرد: میزان مشارکت خیران در این طرح‌ها ۵۰ درصد بوده است.

جوانبخت ادامه داد: دبستان مس آباد در آوج، سالن ورزشی یانس آباد،دبستان امام علی (ع) حسین آباد امینی، دبستان شهید درزی دانسفهان و مدرسه امید آینده دانسفهان و دبستان دخترانه در ناحیه مهرگان ازجمله طرح‌های قابل‌افتتاح در هفته دولت هستند.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس قزوین افزود: البته این ۶ طرح آموزشی تنها بخشی از طرح‌هایی هستند که تا نیمه شهریور ماه تحویل آموزش و پرورش استان می‌شوند و تا پایان شهریورماه و در آستانه بازگشایی مدارس چند طرح دیگر تکمیل و تحویل آموزش و پرورش خواهند شد.

وی با بیان اینکه امسال ۳۶ طرح مدرسه سازی در دست اقدام است،خاطرنشان کرد: که از این تعداد ۲۶ پروژه توسط خیران مدرسه ساز با ۱۹۷ کلاس درس و ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار تکمیل و به آموزش و پرورش تحویل داده خواهد شد.

جوانبخت در ادامه از مقاوم سازی بیش از ۷۵ درصد مدارس استان قزوین خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۵ درصد مدارس استان نیاز به مقاوم سازی و تخریب دارند.

وی تصریح کرد: استانداردسازی دستگاه‌های گرمایشی نیز در دستور کار قرار دارد و در این راستا اولویت استانداردسازی با مدارس شبانه‌روزی خواهد بود.

 

آموزش و پرورش استان استان قزوین امام علی دولت مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر