کد خبر: 958061 A

فرماندار بردسکن به ایلنا خبر داد:

فرماندار بردسکن گفت: همزمان با آغاز هفته دولت ۶۱ پروژه با اعتبار بیش از ۴۶ میلیارد تومان در شهرستان بردسکن افتتاح و کلنگ زنی می شود.

مجتبی شاکری در گفت و گو  با خبرنگار ایلنا در بردسکن گفت: پروژه های قابل افتتاح با اعتبار ۴۶ میلیارد و ۴۱ میلیون تومان است که پروژه های شهری قابل افتتاح ۲۶ پروژه با اعتبار ۲۰ میلیارد و ۳۸ میلیون تومان است که ۴۴ درصد اعتبارات به خود اختصاص می دهد.

وی افزود: پروژه های روستایی ۳۴ پروژه با اعتبار ۲۶ میلیارد و ۳ میلیون تومان که ۵۶ درصد اعتبارات را به خود اختصاص داده که در راستای توجه دولت به روستاها و توسعه متوازن است. 

شاکری با بیان اینکه یک پروژه در طول هفته دولت با اعتبار ۴ میلیارد تومان کلنگ زنی می شود، گفت: در سفر اخیر نوبخت به روستای سیف آباد قول احداث یک سالن ورزشی به جوانان روستا داده شد که امسال کلنگ آن به زمین زده می شود و هیچ پروژه‌ ای بدون اعتبار کلنگ زنی و افتتاح نخواهد شد.

وی بیشترین اعتبار هفته دولت و پروژه های قابل افتتاح را بنیاد مسکن با افتتاح ۲۵۰ واحد مسکن روستایی با اعتبار ۱۴ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: شهرداری بردسکن و آموزش و پرورش نیز هر کدام ۹ میلیارد تومان بیشترین اعتبارات را به خود اختصاص داده اند.

وی گفت: کشور ما در شرایط سخت تحریم است و دشمن از تلاش خود جهت افزایش نارضایتی اجتماعی دریغ نمی کند و ما مدیران دستگاه های اجرایی و خدماتی در طول شبانه روز باید پاسخگوی جدی مطالبات برحق مردم باشیم.

وی گفت: بخشی از مسائل اقتصادی مردم با تدبیر، انسجام و همدلی همه ارکان نظام و حاکمیت همراه با مشارکت مردم برطرف خواهد شد.

فرماندار بردسکن طرح تحول نظام سلامت را یکی از طرح های موفق دانست و افزود: امروز فقط در ۲ روستای علی بیگ و کلاته جمعه از توابع بخش انابد بیش از ۲ میلیارد تومان فقط برای گازرسانی هزینه شده است.

شاکری ادامه داد: امسال اولویت ما در جلسه برنامه ریزی شهرستان و استان تکمیل پروژه های نیمه تمام است، بیش از ۴۰ میلیارد تومان از سیل سال گذشته تاکنون جهت ساخت منازل مسکونی آسیب دیده هزینه شده است و بیش از ۵۰۰ واحد مسکن محرومین در سفر نوبخت و استاندار خراسان رضوی که قول داده شد که تا به امروز بخشی از آن تحقق و در حال اقدام است.

شاکری  از افتتاح پروژه های هفته دولت به صورت تجمیعی خبر داد و افزود: در سال گذشته بیش از ۶ میلیارد تومان به کشاورزان خسارت دیده از سیل پرداخت شد.

فرماندار بردسکن روکش آسفالت را یکی از اقدامات خوب دولت به‌‌رغم محدودیت های اعتباری  برشمرد و بیان کرد: با اعتباری بیش از ۴ میلیارد تومان در یکسال اخیر با مطالبه گری از وزرات راه و شهرسازی و استان روکش آسفالت محور بردسکن به سبزوار، بردسکن به شفیع آباد و محور بجستان و در آینده نیز محور بردسکن به انابد که یکی از الزامات شهرستان است، اقدام می شود.

وی از اختصاص ۱۲ میلیارد تومان جهت دو بانده کردن 2 و نیم کیلومتر محور بردسکن به خلیل آباد توسط مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد و افزود: با توجه به تلفات زیاد در این محور و پرتردد بودن شهرستان امیدواریم فعالیت عمرانی آن  آغاز و تا شفیع آباد تکمیل شود.

آموزش و پرورش دولت رسانه شهرداری مدیرکل راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر