کد خبر: 958034 A

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خبر داد:

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: حدود ۱۵ هزار نوآموز گیلانی تاکنون در قالب طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ارزیابی شدند.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد رحمتی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: از این تعداد نوآموز، حدود 2 هزار و500 نفر به مرحله تخصصی ارجاع داده شدند و بیش از 12هزار نوآموز دیگر نیز برای نام نویسی به مدارس عادی معرفی شدند.

محمد رحمتی با اشاره به نوبت دهی طرح سنجش سلامت کلاس اولی ها از دهم تیرماه افزود: تاکنون به 19هزار و 788نوآموز، معادل ۹۵درصد دانش آموزان کلاس اول گیلانی نوبت سنجش سلامت داده شده است.
 
وی خاطرنشان کرد: طرح سنجش نوآموزان در گیلان از ۲۱ تیر با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی آغاز شده و تا ۱۳ شهریور ادامه دارد.  
 
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی کلاس اولی‌ ها در 2مرحله مقدماتی و تخصصی اجرا می شود گفت: اولیا با تایید سلامت نوآموزان در مرحله مقدماتی برگه سلامت دریافت کرده و می‌ توانند برای نام نویسی به مدارس مراجعه کنند.

محمد رحمتی افزود: نوآموز در صورت مشکوک بودن به بیماری یا نارسایی جسمانی وارد مرحله تخصصی شده و به مراکز پزشکی و درمانی ارجاع داده می شود.

وی کمک به بهبود کیفی آموزش و کنترل برخی از عوامل موثر بر افت تحصیلی، تشخیص و شناسایی به موقع نارسایی‌های جسمی، ارزیابی وضعیت ذهنی کودکان بدو ورود به دبستان و بررسی میزان شیوع اختلالات جسمانی و روانی را از اهداف اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان اعلام کرد.
آموزش و پرورش دانش آموزان کودکان مدیرکل آموزش و پرورش طرح سنجش سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر