کد خبر: 958031 A

فرماندار لامرد در کنفرانس خبری اعلام کرد:

فرماندار شهرستان لامرد از افتتاح ۵۰ پروژه و آغاز عملیات اجرایی ۹ پروژه با مجموع اعتباری بالغ بر ۲۰۹ میلیارد تومان در هفته دولت امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد، حسین شبانی نژاد ظهر امروز در کنفرانس خبری به مناسبت هفته دولت گفت: ۵۰ پروژه در هفته دولت امسال به بهره برداری می‌رسد و عملیات اجرایی ۹ پروژه در شهرستان لامرد آغاز می‌شود.

وی مجموع اعتبار این ۵۹ پروژه را ۲۰۹ میلیارد و ۸۰۲ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: گازرسانی به شهر چاهورز و ۱۰ روستای این بخش با اعتباری بالغ بر ۴۲ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.  

به گفته فرماندار لامرد، ۴ کارخانه در منطقه ویژه اقتصادی لامرد (کارخانه های مونتاژ لوازم خانگی ، مونتاژ ماشین آلات راهسازی، یک کارخانه در حوزه پایین دست آلومینیوم، سنگبری شهرداری چاهورز)، کارخانه سنگ شهرک صنعتی نیرایی و کارخانه گچ بخش اشکنان از جمله پروژه هایی هستند که عملیات اجرایی آنها با سرمایه گذاری بخش خصوصی در هفته دولت آغاز می شود.

فرماندار لامرد

وی  اضافه کرد: در توزیع اعتبارات توازن، سه درصد نفت و گاز و استانی، تلاش شده که این اعتبارات صرف پروژه هایی با پیشرفت بالای ۷۰ درصد شود.

شبانی نژاد با اشاره به افق صنعتی لامرد، ادامه داد: به رغم تنگناهای مالی و شرایط تحریمی کشور و کمبود اعتبارات، دولت اهتمام ویژه ای به ایجاد زیربناها و توسعه صنعتی شهرستان لامرد داشته و دارد و این قطب اقتصادی با افتتاح کارخانه آلومینیوم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد و تکمیل زنجیره صنایع پایین دست، در آینده ای نزدیک سهم بسزایی در ارتقای شاخص های اقتصادی کشورمان دارد.  

استقرار تجهیزات پیشرفته درمانی در لامرد

فرماندار لامرد در بخشی از سخنانش از همت خیراندیش حاج محمود حاج حیدر در تکمیل بیمارستان جدید لامرد و اهتمام ویژه دولت در تجهیز این مرکز درمانی تشکر کرد و افزود: با افتتاح بیمارستان جدید خیرساز لامرد و استقرار تجهیزات پیشرفته عکسبرداری اعم از ام.آر.آی و سی تی اسکن و دیگر دستگاهها برای اعمال جراحی مهم در این مرکز درمانی، بستر مناسبی برای پیگیری توریست درمانی و ارائه خدمات درمانی مناسب به مردم این شهرستان و نقاط همجوار فراهم شده است.

معرفی یک خانم به عنوان معاون عمرانی فرمانداری لامرد

شبانی‌نژاد در پاسخ به خبرنگار ایلنا درخصوص معرفی معاون عمرانی فرمانداری لامرد گفت: یک خانم همراه با دولت و از بدنه وزارت کشور به عنوان معاون عمرانی فرمانداری معرفی شده است.

خبرنگار: مرتضی عبداله زاده

استان فارس لامرد شبانی نژاد فرماندار لامرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر