کد خبر: 957933 A

رئیس شورای شهر اصفهان مطرح کرد:

رئیس شورای شهر اصفهان گفت: امسال شهرداری تفاهمنامه ای با نیروی انتظامی امضا و مبلغ ۲۰ میلیارد تومان به پلیس راهور کمک کرد، اما متاسفانه در سایه این کمک و تفاهم اتفاق خاصی را در این شهر شاهد نیستیم.

به گزارش ایلنا از اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی صبح امروز (یکشنبه) در یکصد و سی و هفتمین صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: ما باید در ماه محرم بیاندیشیم و فهم و درک درستی از اهداف امام حسین(ع) داشته باشیم و اگر دنبال شفاعت امام حسین(ع) هستیم باید جا پای آن عزیز قرار دهیم و منش و روش ایشان را سر لوحه خود قرار دهیم.

وی ادامه داد: باید متخلق شدن اخلاق، ایثار، وقت گذاری برای حل مشکلات مردم و زهد و تقوا را پیشه خود قرار دهیم.

نصر اصفهانی با بیان اینکه خدا حق الله را می‌بخشد، اما حق الناس را نمی‌بخشد تاکید کرد: حق مادی و حیثیتی مردم نباید ضایع شود و همه این ها به گردن مسئولان است و امیدوارم توجه کنند که حق الناس اینقدر مهم است.

وی هفته دولت را تبریک و یاد و خاطره شهدای دولت به خصوص باهنر و رجایی را گرامی داشت و افزود: در این شرایط سخت و دشوار امیدواریم همه کارکنان دولت بتوانند در کار مردم گره گشایی کنند؛ با یک برخورد خوب و تعامل سازنده در این شرایط می توانیم از مردم دلجویی کنیم. 

رئیس شورای شهر اصفهان تصریح کرد: خلق و خوی خوب و تکریم ارباب رجوع باید ساری و جاری باشد و باید مردم را ولی نعمت خود بدانیم. از مردم باید به گرمی استقبال و بدرقه کرد.

نصر اصفهانی اضافه کرد: روز پزشک را گرامی می‌داریم و به روح بلند همه پزشکان حوزه سلامت درود می‌فرستیم. 

وی گفت: امسال شهرداری به سوی اجرایی شدن ماده ۱۰۸ گام برداشت و تفاهم نامه ای با نیروی انتظامی امضا شد و مبلغ ۲۰ میلیارد تومان کمک به پلیس راهور شد، پس ما باید رصد کنیم که با این کمک چه تفاوت هایی رخ داد، متاسفانه در سایه این کمک و تفاهم اتفاق خاصی را در این شهر شاهد نیستیم. 

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: امیدوار بودیم پلیس پررنگ تر ظاهر می شد و تسهیلات رفت و آمد را باید شاهد باشیم که نبودیم و از همینجا از فرمانده انتظامی استان و فرمانده راهور می‌خواهم ورود جدی کنند، چراکه مردم از ما مطالبه می کنند و باید بتوانیم پاسخگو باشیم.

نصر اصفهانی ادامه داد: در خصوص دفاتر پیشخوان جلساتی که داشتیم خواسته ای مبنی بر افزایش سرعت پاسخگویی ها بود و حمایت از آنها به این شرط مطرح شد همچنین تلاش برای کاهش زمان بازدید ها باید در دستور باشد که شرایط برای مردم هموار شود که متاسفانه این موضوع هنوز رخ نداده است.

وی گفت: زمینی در منطقه ۱۳ قرار دارد که ۱۳ سال است که در اختیار شهرداری بوده و تصمیمات متعددی برای آن اخذ شده است و بنا به دلایل و محدودیت ها اینکار انجام نشده است، با تعاونی ذوب آهن مباحثی مطرح شده و یکصدهزار زیربنا برای آن درنظر گرفته شده که تعرضی به فضای سبز هم شده است و باید در مورد آن ظرف یک هفته پاسخ روشنی به شورای شهر ارائه شود.

پلیس راهور استان اصفهان ایلنا اصفهان رئیس شورای شهر اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر