کد خبر: 957633 A

رئیس علوم پزشکی گناباد خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: فعالیت پروازی اورژانس هوایی این شهرستان در منطقه جنوب خراسان رضوی، به دلیل مشکلات ناشی از نصب دکل مخابراتی در مسیر کریدور پروازی آن از دیروز ۳۱ مرداد ماه برای مدتی محدود متوقف شده است.

به گزارش ایلنا از مشهد، جواد باذلی در این خصوص افزود: پیش از این نصب دکل ۴۸ متری در کریدور پروازی بالگرد اورژانس هوایی گناباد مخاطراتی ایجاد کرده بود لذا شرکت مخابرات متعهد شد با کاهش ارتفاع دکل مشکل را برطرف کند. 

وی به لزوم این اقدام برای پیشگیری از بروز هرگونه سانحه هوایی اشاره و بیان کرد: گرچه دکل بی.تی.اس شبکه تلفن برای رفع مشکل پوشش مخابراتی بیمارستان علامه بهلول گنابادی در این مکان نصب شده اما این سازه مخابراتی نشست و برخاست بالگرد اورژانس هوایی را به مخاطره انداخته لذا عملیات پروازی آن تا رفع مشکل متوقف شد. 

فرماندار گناباد هم در این زمینه گفت: مشکل اصلی، وجود این دکل مخابراتی نیست بلکه ارتفاع سازه مشکل‌آفرین می‌باشد که کاهش آن مستلزم زمان، صرف هزینه،‌انتخاب پیمانکار و طی مراحل قانونی است.

حامد قربانی حفاظت از ایمنی پروازهای بالگرد اورژانس هوایی همزمان با رفع مشکل آنتن‌دهی در محدوده بیمارستان علامه بهلول را از دغدغه‌های این شهرستان اعلام و بیان کرد: بیمارستان علامه بهلول در نقطه کور مخابراتی قرار داشت لذا رفع این نقص برای ارتقاء ظرفیت مخابراتی گناباد در دست پیگیری قرار گرفت. 

وی افزود: نصب و راه‌اندازی دکل جدید مخابراتی، نه تنها مشکل آنتن‌دهی تلفن همراه بیمارستان و شهروندان گنابادی را برطرف کرده بلکه در پی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس و دانشگاهها، از همین ظرفیت جدید با تقویت شبکه اینترنت برای برپایی کلاسهای مجازی استفاده شد.

فرماندار گناباد ادامه داد: با این وجود نصب دکل مخابراتی با ۴۸ متر ارتفاع سبب نگرانیهایی برای دانشگاه علوم پزشکی و اورژانس هوایی گناباد شد لذا نشستهایی بین دانشگاه و اداره مخابرات شهرستان برگزار شد اما توافقی به دست نیامد. 

وی گفت: فرمانداری گناباد همت خود را معطوف بر رفع این مشکل کرد و مکاتباتی را با مدیرکل فناوری اطلاعات خراسان رضوی و حتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ترتیب داد زیرا هر دو ظرفیت اورژانس هوایی و مخابرات امکاناتی ارزشمند برای شهرستان هستند لذا اولویت بر حفاظت از ایمنی پروازهای بالگرد اورژانس هوایی قرار گرفت.

خراسان رضوی دانشگاه علوم پزشکی علوم پزشکی مشکلات کریدور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر