کد خبر: 957439 A

معاون استاندار قزوین خبرداد:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: بخشی از مطالبات کارگران کنتورسازی قزوین اوایل هفته آینده پرداخت می شود.

به گزارش‌ ایلنا از قزوین به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، منوچهر حبیبی افزود: کارخانه کنتورسازی یکی از واحدهای تولیدی واقع در شهر صنعتی الوند است که در چند ساله اخیر بدلیل مطالبات مالیاتی، دستگاه‌های خدمت رسان ، مشکلات اقتصادی و بویژه سوء مدیریت دچار مشکل شده است.

وی یادآور شد : این واحد صنعتی یکی از مهمترین تولید کنندگان کنتورهای مورد نیاز شرکت های توزیع نیروی برق در سطح کشور بود که در ادامه و روند تولید به دلایل مختلف بخصوص سوء مدیریت نتوانست کیفیت و تقاضای مورد نیاز صنعت برق را تامین کند.

معاون سیاسی استاندار تصریح کرد: طی دو سال اخیر با حمایت های استانداری و دستگاه قضایی استان این مجموعه فعالیت خود را با ظرفیت تولید پایین داشت که صرفا بتواند پاسخگوی حقوق و مزایای کارگران باشد، ولی با افزایش هزینه‌های اولیه تولید و تهیه مواد اولیه و مطالبات مالیاتی عملاً از ابتدای سال جاری امکان فعالیت میسر نبود و از طرفی مدیران شرکت در بازداشت هستند.

حبیبی گفت: موضوع چگونگی فعالیت شرکت در جلسات متعدد ستاد اقتصاد مقاومتی ، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مطرح و چند سناریو جهت ادامه کار به واحد پیشنهاد شد از جمله واگذاری مدیریت شرکت به کمیته موضوع قانون حمایت از صنایع که تاکنون امکان تامین منابع مالی آن فراهم نشده است.

معاون سیاسی استاندار قزوین گفت:با توجه به مطالبات زیاد بانک‌ها، مالیات، بیمه تامین اجتماعی، شرکت‌های آب ، برق و گاز و ... عملاً امکان ادامه فعالیت واحد تولیدی میسر نبود که نهایتاً تصمیم گیری شد فعلاً واحد تولیدی تا تعیین تکلیف نهایی تعطیل و کارگران به بیمه بیکاری معرفی شوند . 

حبیبی افزود: پیگیری ها جهت ارائه راهکاری به منظور فعالیت مجدد شرکت از طریق قانونی از جمله جذب سرمایه گذار جدید ، مدیریت دولتی و یا قانون حمایت از صنایع توسط استانداری و دستگاه قضایی در حال پیگیری است که چنانچه یکی از راه ها محقق شود جذب کارگران سابقه دار شرکت در اولویت خواهد بود . 

معاون سیاسی استاندار قزوین گفت : مقرری بیمه بیکاری کارگران معرفی شده به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی از شهریور ماه برقرار و پرداخت خواهد شد . 

حبیبی در پایان یادآور شد: با پیگیری صورت گرفته از طریق فروش بخشی از سهام شرکت در یکی از استان‌ها، بخشی از مطالبات کارگران حدوداً معادل ۲ تا ۳ ماه ، حداکثر تا اوایل هفته آینده پرداخت خواهد شد و پیگیری جهت پرداخت بقیه مطالبات کارگران در حال انجام است

برق سرمایه واحد صنعتی استان ها اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر