کد خبر: 957415 A

مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی خبر داد:

مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از امشب (شنبه) بارش باران، احتمال سیلاب و آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع به علت وزش باد و کاهش شدید دما در استان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، علی دولتی مهر با اشاره به پیش بینی تشدید رگبار باران و رعد و برق به ویژه در نیمه شمالی آذربایجان شرقی، وزش باد گاهی شدید و رخداد تندبادهای لحظه ای، کاهش محسوس دما و در نواحی مستعد همراه بارش تگرگ اظهار کرد: این سامانه اواخر روز  یکشنبه از استان خارج می شود.  

وی افزود: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی، اصابت صاعقه و بارش تگرگ به ویژه در نواحی شمالی آذربایجان شرقی، احتمال آتش سوزی جنگل ها و مراتع و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد.  

دولتی مهر ادامه داد: توجه به توصیه های کارشناسان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در مورد احتمال سیل، آبگرفتگی و تگرگ، اجتناب از سفرهای غیرضروری و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، عدم صعود به ارتفاعات به ویژه در نیمه شمالی استان و رعایت نکات ایمنی در مورد احتمال رخداد تندبادهای لحظه ای، آبگرفتگی معابر عمومی و رخداد سیلاب مورد تاکید است.

آتش سوزی آذربایجان شرقی جنگل وزش باد هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر