کد خبر: 957334 A

دادستان کرمانشاه خبر داد:

دادستان کرمانشاه از تخریب 550 مورد ساخت وساز غیرمجاز در کرمانشاه خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی دادسرای کرمانشاه، شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان کرمانشاه، با اشاره به تاکید بر برخورد جدی دستگاه قضایی استان با زمین خوران، اظهار کرد: دستگاه قضایی استان برخورد با زمین‌خواران و متصرفین اراضی ملی و منابع طبیعی را از جمله اولویت های اصلی خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: هرچند که تاکنون عملکرد دستگاه های ذیربط استان در مقابله با پدیده زمین خواری خوب بوده، اما انتظار داریم که بیشتر پای کار باشند و با سرکشی های مداوم مانع از تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی استان شوند.

دادستان کرمانشاه به آخرین آمار بازپس گیری اراضی ملی و منابع طبیعی از متصرفین هم اشاره کرد و گفت:  از ابتدای امسال تاکنون 120 هکتار از این اراضی از دست اندازان به اراضی ملی استان بازپس گیری شده است.

وی در ادامه اشاره ا ی هم به آخرین وضعیت برخورد با چاه های غیرمجاز در استان داشت و اعلام کرد: هرچند که طی یک دهه اخیر روند برخورد با چاه های غیرمجاز در کرمانشاه بسیار کند بوده، اما از ابتدای امسال شاهد تسریع در این روند هستیم که جای امیدواری دارد.

کرمی اعلام کرد: خوشبختانه طی این مدت حدود 90 حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود شده و همچنین 550 مورد ساخت وساز غیرمجاز دیگر هم تخریب شده است.

به گفته این مسئول، مسئولان آب منطقه ای استان وعده داده اند، تا پایان امسال 400 حلقه چاه غیرمجاز در کرمانشاه مسدود خواهد شد.

منابع ملی دادستان کرمانشاه ساخت وساز غیر مجاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر