کد خبر: 957114 A

بر اثر خالی کردن ترمز تریلر رخ داد؛

برخورد تریلر با چند خودروی سواری در محور سبزوار - جوین ظهر جمعه ۱۴ کشته و ۱۰ مصدوم بر جای گذاشت.

به گزارش ایلنا، مسئول روابط عمومی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: این حادثه در محور سبزوار - جوین بین یک دستگاه تریلر و 9 دستگاه خودروی سواری و کامیون رخ داد.

مسلم فائق‌نیا افزود: بلافاصله پس از وقوع این تصادف زنجیره‌ای عوامل اورژانس برای مداوای مصدومان سر صحنه حاضر شدند.

وی تصریح کرد: ۱۳ مصدوم حادثه بر اثر شدت جراحت سر صحنه جان باختند و ۱۱ مصدوم دیگر پس از درمان اولیه به بیمارستان امدادی شهید بهشتی سبزوار منتقل شدند.

وی ادامه داد: علت این حادثه از سوی کارشناسان مربوطه در دست بررسی است.

همچنین فرمانده پلیس راه خراسان رضوی گفت: متاسفانه بر اثر رعایت نکردن قواعد رانندگی توسط راننده تریلر و استفاده نکردن از دنده سنگین در جاده شیب دار و کوهستانی اصطلاحا ترمز خودرو خالی کرده و باعث این حادثه شده است.

سرهنگ امیدوار افزود: بر اثر برخورد زنجیره‌ای این تریلر با ۹ دستگاه خودروی سواری و کامیون ۱۳ نفر از هموطنان‌مان بر اثر شدت جراحات وارده در دم جان باختند و ۱۱ نفر نیز مصدوم و به بیمارستان امداد سبزوار منتقل شدند.

وی افزود: تریلر حامل ۴۴تُن بار آرد از شمال کشور بوده که به گفته شاهدان صحنه و دیگر رانندگان در سرازیری بخاطر نداشتن ترمز بعد از طی کردن دو کیلومتر با این وضعیت به خودرو‌ها برخورد کرده است.

امیدوار محور سبزوار به جوین را بخاطر تردد روزانه ۷۰۰ کامیون و داشتن ۴ گردنه خطرناک یکی از حادثه خیزترین محور‌های استان عنوان کرد و بر دو طرفه کردن این محور تاکید کرد.

لحظاتی قبل دکتر غلامعباس کافی رئیس اورژانس سبزوار گفت: متاسفانه یک نفر از مصدومان حادثه که با وضعیت وخیم به بیمارستان منتقل شده بود هم جان باخت.

تصادف

اتوبوس تصادف دانشگاه علوم پزشکی روابط عمومی شهری و روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر