کد خبر: 957098 A

فعال حوزه معلولان و مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد گفت: مددجویان تحت پوشش بهزیستی به دلیل عدم افزایش مستمری اول از اعتبارات جاری و افزایش مستمری تبصره ۱۴ اعتراض و گلایه دارند.

اسماعیل محمدیانی نسب در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در مشهد  گفت: از سال ۹۸ با اعتراضات نامه‌نگاری و مطالبه‌گری از مقام معظم رهبری، رئیس جمهور، قوه قضائیه، مجلس شورای اسلام، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، و سازمان برنامه و بودجه موفق شدیم در سال ۹۹ مستمری مددجویان رو مبلغ بسیار کم و اندکی افزایش دهیم، ولی این افزایش برای هردو مستمری مددجویان کمیته امداد اعمال شده و با مابه‌التفاوت چند ماه معوقه به حساب مددجویان کمیته امداد واریز شده است.

محمدیانی نسب گفت: این افزایش برای هیچکدام از هردو مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی اعمال نشده و مستمری و افزایش مستمری مرداد ماه ۹۹ هم هنوز واریز شده است.

وی گفت: افزایش مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد تبصره ۱۴ نیز در مردادماه سال جاری با افزایش 15 درصدی به حساب آنها واریز شده و مابه التفاوت آن نیز به زودی به حساب آنان واریز خواهد شد.

فعال حوزه معلولان و مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد گفت: مددجویان سازمان بهزیستی  بابت نابرابری و بی توجهی به دلیل عدم افزایش مستمری از اعتبارات جاری و تبصره ۱۴ بسیار معترض و سردرگم هستند.

محمدیانی نسب گفت: سازمان برنامه و بودجه از پرداخت بودجه فقر مطلق ۹۹ سرباز میدارد و این بودجه را پرداخت نمی کند، ما از رئیس مجلس شورای اسلامی و تمام نمایندگان مجلس درخواست داریم که این بودجه را پرداخت کنند و مستمری مددجوهای هردو نهاد حمایتی را رقم قابل توجهی را افزایش دهند و زودتر همانند مددجویان کمیته امداد ، مستمری مددجویان سازمان بهزیستی را نیز افزایش دهند.

وی گفت: در این شرایط سخت و تورم افسارگسیخته این مبالغ اصلا دردی از مددجویان را درمان نمی‌کند و باید حدود ۶۰ درصد مستمری افزایش پیدا کند.

بهزیستی پوشش کمیته امداد مشهد معلولان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر